На Миколаївщині жителі села написали звернення до Офісу президента. Просять відновити водогін, газопостачання

На Миколаївщині жителі села написали звернення до Офісу президента. Просять відновити водогін, газопостачання

На Миколаївщині жителі села написали звернення до Офісу президента. Просять відновити водогін, газопостачання
Жителі села Киселівка прийшли на зустріч з юристами. Миколаївщина, 1 червня 2023 року. Фото Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

На Миколаївщині жителі села Киселівка Первомайської громади першого червня написали звернення до Офісу президента та Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій. Допомогли скласти документ миколаївські юристи з благодійного фонду "Право на захист". Люди просять відновити централізоване водопостачання, газопостачання та транспортне сполучення.

Про це кореспондентам Суспільного розповіла юристка благодійного фонду "Право на захист" Ярослава Пузанова.

За словами Ярослави Пузанової, юристи благодійного фонду вже приїздили в громаду. Поспілкувались з місцевими жителями щодо першочергових потреб і сформулювали юридичний документ. Першого червня юристи приїхали в населений пункт, аби люди поставили під зверненням підписи.

"Ми зазначили у зверненні щодо зобов'язання місцевого самоврядування. Щоб вони зобов'язали до певних дій. А саме, відновити водопостачання, газ, електрику там, де її немає. Маршрутне сполучення між селами та містом. Щоб вони могли приїхати, тому що людям доводиться йти сім кілометрів до залізничної станції. Так вони можуть потрапити в місто Миколаїв", — сказала юристка благодійного фонду.

Люди підписують зверення до Офісу президента та міністерства з питань реінтеграції
Люди підписують зверення до Офісу президента та міністерства з питань реінтеграції. Фото Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Люди зібралися на одній вулиць Киселівки. Звернення озвучили на загал. Селяни по черзі підписали документ.

Пошкоджений обстрілами будинок в селі Киселівка
Пошкоджений обстрілами будинок в селі Киселівка. Фото Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Прийшов поставити свій підпис під зверненням житель села Киселівка Петро. За його словами, коли в населений пункт вже не влучають російські снаряди, люди повертаються. Чоловік перелічує об'єкти, що були в селі до початку обстрілів.

"Школа, садок, лікарня, аптека, сільська рада. Все в нас було. У нас було гарно. Інтернет, освітлення по селу було", — говорить Петро.

Житель села Киселівка Петро прийшов поставити підпис під зверненням
Житель села Киселівка Петро прийшов поставити підпис під зверненням. Фото Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Жителька Киселівки Світлана, розповідає, що російські війська обстрілювали населений пункт з кінця березня по серпень 2022 року. В цей період людей можна було перерахувати на пальцях.

"Умови — у нас немає ані води, ані газу. Трохи провели електрику людям, це вже радує. Але основне — це вода. От потрібна вода, газ людям, в кого газифіковані будинки. Ну і руйнування. Хто живе в літній кухні, хто в льохах і досі", — розповідає Світлана.

Жителька села Киселівка Світлана підписалась під зверненням
Жителька села Киселівка Світлана підписалась під зверненням. Фото Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Староста Киселівського та Максимівського округів Іван Волько говорить, що централізованого водопостачання в населеному пункті немає через зруйновану вежу. Воду набирають в ємності зі свердловин на приватних подвір’ях. Звідти жителі розносять воду по хатах. У газопостачальній компанії чоловіку сказали, що чимало часу витратили на розмінування доступу до газопроводу.

"Газопостачання йде під землею. А деякі переходи через канали, через ставки йдуть повітряні переходи. Там труби дуже пошкоджені. І газопостачальники пообіцяли відновити", — сказав Іван Волько.

Староста Киселівського та Максимівського округів Іван Волько
Староста Киселівського та Максимівського округів Іван Волько. Фото Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Станом на 1 червня заселено 220 домоволодінь, говорить староста Киселівського та Максимівського округів.

За совами юристки БФ "Право на захист" Ярослави Пузанової, під колективним зверненням поставили підписи 88 селян.

Юристи допомагають жителям села Киселівка в оформленні документу
Юристи допомагають жителям села Киселівка в оформленні документу. Фото Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

"Ми відправляємо звернення до Офісу президента. Дуже сподіваємось, що його розглянуть хоча б протягом 40—60 днів", — розповіла юристка.

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок