Переселенці й робота — яка ситуація на черкаському ринку праці

Переселенці й робота — яка ситуація на черкаському ринку праці

На Черкащині усіх переселенців намагаються працевлаштувати. Із 97 тисяч нині працевлаштовано 887, розповів Суспільному директор департаменту соціального захисту населення ОВА Руслан Чикало. Причина — нестача робочих місць та низька зарплатня.

Зі слів посадовця, на Черкащині нині живуть 97 тисяч переселенців. Додатково можна розмістити ще тисячу. Із загальної кількості переселенців у місці нового проживання зареєструвалися 3 800.

"За чотири місяці загалом приїхали 1 200 людей, залишилося в нас в області 1 008. Ми їх розмістили в місцях компактного проживання переселенців, які нам допомагали робити міжнародні благодійні організації та органи місцевого самоврядування", — зазначив він.

За словами Руслана Чикала, з 97 тисяч переселенців працевлаштовано 887:

"Під час війни дуже багато підприємств були згорнули свою діяльність, навіть на території Черкаської області. Деякі виїхали за кордон, а деякі релокувалися сюди з окупованих територій. Але в центрах зайнятості всього 710 вакансій, тобто не така велика кількість вільних місць для працевлаштування. На сході України заробітна плата вища, ніж у нас середня по області, це, наприклад, у шахтарів та представників інших спеціалізацій. Тож коли їм пропонували мінімальну зарплату, вони відмовлялися від такого працевлаштування".

Нині, додав він, переселенців намагаються долучати до громадських робіт, якщо в тій громаді, де вони живуть, є така потреба є.

Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

На початок