В Офісі омбудсмана пояснили, як ВПО можуть звільнитися з роботи в односторонньому порядку

В Офісі омбудсмана пояснили, як ВПО можуть звільнитися з роботи в односторонньому порядку

Київський міський центр зайнятості
Київський міський центр зайнятості. Фото: УНІАН

Внутрішньо переміщена особа (ВПО) яка не мала можливості звільнитися у звʼязку з неможливістю продовжувати роботу за попереднім місцем проживання, має право припинити трудовий договір в односторонньому порядку.

Про це у Telegram повідомив уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець.

Він пояснив, що для цього необхідно подати заяву до центру зайнятості за місцем проживання, або перебування на ім'я роботодавця.

"Датою припинення трудового договору є наступний день після подання такої заяви. Центр зайнятості за місцем проживання ВПО у день припинення трудового договору повідомляє про це роботодавця (будь-якими засобами зв’язку, у тому числі електронними)", — йдеться в дописі омбудсмана.

Він зазначив, що у разі, якщо у таких осіб не розірвані трудові договори з роботодавцем, який перебуває на непідконтрольній території або щодо якого відсутня інформація про місце перебування, заява зберігається у територіальному органі центрального органу виконавчої влади на підконтрольній території Українидо моменту деокупації.

"Після чого протягом 7 календарних днів даний орган повідомляє роботодавця. Йдеться про місцеві відділення Пенсійного фонду України або територіальних органів Державної податкової служби", — сказав Лубінець.

За його словами взята на облік ВПО отримує статус безробітного без додаткових вимог.

"Взята на облік ВПО, яка не має документів, необхідних для надання статусу безробітного, отримує статус безробітного без додаткових вимог. До отримання документів та відомостей про періоди трудової діяльності, заробітну плату (дохід), страховий стаж, допомога по безробіттю призначається у мінімальному розмірі, встановленому законодавством на випадок безробіття", — зауважив Дмитро Лубінець.

Скільки людей виїхали з України через війну

У грудні 2022 року уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомляв, що з початком повномасштабного вторгнення з України виїхало понад 14,5 мільйона українців. З них 11, 7 млн в’їхало до країн Євросоюзу. 7,7 млн зареєстровані в Європі як отримувачі тимчасового захисту. В Україні зареєстровано 4,7 млн внутрішньо переміщених осіб.

Через російське вторгнення в Україну та виїзд громадян за кордон чисельність населення України могла скоротитись до 33,5 мільйона людей.

На початок