НБУ випустив пам’ятну медаль "Маріупольський драмтеатр – місце невимовного болю"

НБУ випустив пам’ятну медаль "Маріупольський драмтеатр – місце невимовного болю"

НБУ випустив пам’ятну медаль "Маріупольський драмтеатр – місце невимовного болю"
Фото: НБУ

Національний банк України випустив пам'ятну медаль, присвячену трагедії Маріупольського драмтеатру. Її можна буде придбати в інтернет-магазині НБУ з 5 червня, йдеться на сайті регулятора.

"Повна назва "Маріупольський драмтеатр – місце невимовного болю". Її виготовили з нейзильберу.Тираж — 30 тисяч штук. Художники: Володимир Таран, Олександр та Сергій Харук. Скульптори: Святослав Іваненко та Володимир Дем'яненко", — йдеться у повідомленні.

За даними НБУ, на аверсі медалі на дзеркальному тлі малий Державний Герб України та вертикальний напис Україна, рік карбування медалі – 20/23, а у центрі на дзеркальному тлі абрису образу Божої Матері, яка тримає на розпростертих руках омофор, зображено неканонічний образ Богородиці, яка від горя і розпуки закрила обличчя руками, з під її долонь течуть сльози, що збільшуються донизу. Угорі обабіч фігури на матовому тлі, що символізує руйнування міста, написи: Місто Марії та логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України.

На реверсі медалі на дзеркальному тлі, що символізує вибух авіабомби, під прицілом будівля театру, перед фасадами якої написано великими літерами російською мовою дети півколом написи – Маріупольський драмтеатр.

Що відомо про авіаудар по драмтеатру в Маріуполі

Росіяни 16 березня знищили маріупольський Драмтеатр, де ховалися сотні людей і де видимими з неба літерами було написано "ДЕТИ".

Кількість загиблих внаслідок авіаудару російської армії по маріупольському Драмтеатру 16 березня є вдвічі більшою за ту, що надала українська влада: замість 300 осіб повідомляється вже про щонайменше 600 загиблих. Про це йдеться у розслідуванні Associated Press.

Російські окупанти проводять розкопки розбомбленого драмтеатру у Маріуполі. Про це свідчать супутникові знімки американської компанії Maxar Technologies. У зв’язку з масовою відмовою маріупольців брати участь до розбору завалів окупанти залучили робітників МНС Росії.

Російські військові завершили розбирати завали Драмтеатру у Маріуполі та відкрили територію. Тепер встановити точну кількість загиблих неможливо.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок