35 млн літрів очищеної води взяли миколаївці зі свердловин ОКП “Миколаївоблтеплоенерго”

35 млн літрів очищеної води взяли миколаївці зі свердловин ОКП “Миколаївоблтеплоенерго”

35 млн літрів очищеної води взяли миколаївці зі свердловин ОКП “Миколаївоблтеплоенерго”
Точка видачі очищеної води, яку обслуговує ОКП "Миколаївоблтеплоенерго". Фото: Ніна Булах/Суспільне

З травня 2022 року миколаївці використали 35 мільйонів літрів води, яку на станціях зворотного осмосу очищує обласне комунальне підприємство "Миколаївоблтеплоенерго". На балансі теплопостачальника 79 точок видачі, а собівартість одного літра складає 50 копійок.

Про це під час брифінгу 1-го червня розповів директор ОКП "Миколаївоблтеплоенерго" Микола Логвінов.

Підприємство "Миколаївоблтеплоенерго" почало займатися свердловинами та станціями зворотного осмосу, яке надає очищену воду населенню Миколаєва, після того, як в місті припинилося централізоване водопостачання. Перша станція на підприємстві відкрилася у травні 2022 року, говорить директор Микола Логвінов.

"Це вода питна. Її пити можна й аналіз це підтвердить. Але згідно з законодавством України, для того, щоб воду можна було маркувати як питну, потрібно щодня робити аналізи в сертифікованій лабораторії, яка робить аналіз на бактеріологію. У нас таких лабораторій на підприємстві немає. Такі аналізи може робити або лабораторія “Водоканалу”, або “Держпродспоживслужби”, — сказав Микола Логвінов.

За словами Миколи Логвінова, лабораторія підприємства щоденно робить аналіз води з 16 рандомних точок. Якщо певні параметри перевищують норму, то замовляють аналіз у сертифікованій лабораторії “Держпродспоживслужби” і тоді корегують роботу установки.

Станом на 1 червня на підприємстві 79 станцій зворотного осмосу різної потужності. Від 0,5 кубометра на годину — до трьох кубометрів на годину. Загальна потужність всіх станцій — 150 кубометрів на годину, говорить Логвінов.

"Станції працюють з 06:30 — 20:30, на добу виходить потужність приблизно 2 тисячі кубів очищеної води, це 2 млн літрів. Свердловини можуть працювати й цілодобово. Але їм потрібен час на промивку, на добір води. Незалежно від потужності, біля кожної станції є ємності накопичення і люди розбирають воду. За цей рік підприємство видало понад 35 мільйонів літрів води", — сказав Микола Логвінов.

35 млн літрів очищеної води взяли миколаївці зі свердловин ОКП “Миколаївоблтеплоенерго”
Станція зворотного осмосу ОКП "Миколаївоблтеплоенерго", де очищують воду. Травень 2023 рік. Фото: Ніна Булах/Суспільне

Микола Логвінов говорить, що обслуговування свердловин та точок видачі води відбувається коштом підприємства, а це не основний його профіль. На розгляд сесії Миколаївської міської ради Департамент житлово-комунального господарства виніс програму "Доступна вода". Відповідно до розробленого документа, на обслуговування, утримання та ремонт систем зворотного осмосу очищення води з бюджету міста запропоновано виділити 37,6 мільйона гривень. 30 травня під час засідання сесії депутати відмовили у її реалізації.

Микола Логвінов говорить, що прийняття програми зменшило б фінансове навантаження на теплопостачальника.

"Ми говоримо не про 37 млн на заміну картриджів, сама програма розрахована на оплату компенсації собівартості одного літра води. В собівартість входить електроенергія, послуги "Миколаївводоканалу". Тому що незалежно від того, де ми беремо воду, ми все одно платимо за стоки. Ми платимо за мембрани, хімію. Плюс — зарплатня персоналу", — сказав Микола Логвінов.

За словами Логвінова, по розрахунках, як проводили у січні 2023 року, собівартість літра води складає 50 копійок.

Загалом в Миколаєві 145 свердловин, де видають очищену воду, 79 з них обслуговує ОКП "Миколаївоблтеплоенерго".

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок