На Кіровоградщині 417 дітям надали статус постраждалих внаслідок воєнних дій

На Кіровоградщині 417 дітям надали статус постраждалих внаслідок воєнних дій

На Кіровоградщині 417 дітям надали статус постраждалих внаслідок воєнних дій
Ілюстративне фото поліції

У Кіровоградській області 417 дітям-переселенцям надали статус постраждалих внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів. Це дані від заступниці начальниці служби у справах дітей обласної військової адміністрації Світлани Живаги.

За її інформацією, нині статус дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування надають якщо батьки загинули, вважаються зниклими безвісти, перебувають в полоні чи залишились на тимчасово окупованій території і з ними відсутній зв'язок. На сьогодні в області проживають 24 дитини такої категорії.

У зв'язку із запровадженням воєнного стану в Україні з Кіровоградщини виїхали 456 дітей. На сьогодні перебувають в евакуації 237 дітей, 219 повернулися в область.

"Діти самі виявили бажання повернутись додому в Україну. Вони перебували у Польщі з 1 березня 2022 року. Наразі їм підбирають сім'ї. На Кіровоградщині є 29 сімей, які бажають усиновити дитину, з них у трьох родинах вже розпочався цей процес. Загалом з початку року усиновили дітей дев'ять сімей. Крім цього, ще є 10 родин з категорії прийомних сімей, дитбудинків сімейного типу, які можуть взяти на виховання дитину у сім'ю".

Зі слів Світлани Живаги, в липні цього року для кандидатів — прийомних батьків, вихователів, опікунів, піклувальники та родин — влаштують навчання.

На початок