У Селидівській громаді встановили ємності для питної води

У Селидівській громаді встановили ємності для питної води

Вода для жителів Селидівської громади
Жителька Селидівської громади набирає воду. Скріншот з відео: Facebook/Селидівська МВА

У п'яти селах Селидівської громади, що на Донеччині, благодійники "Карітас України" встановили шість місткостей для питної води.

Про це повідомили у Селидівській міській військовій адміністрації.

Жителька села у Селидівській громаді набирає воду. Скріншот з відео: Facebook/Селидівська МВА
Мешканка села у Селидівській громаді набирає воду. Скріншот з відео: Facebook/Селидівська МВА

"Відтепер мешканці сіл Петрівка, Новоолексіївка, Григорівка, Юр'ївка та Пустинка мають можливість безкоштовно набрати питну воду для своїх потреб", — зазначили у МВА.

Також 10 бочок з питною водою раніше встановили у Селидовому, Українську, Цукуриному та Вишневому.

Вода з Карлівського водосховища та свердловини на Донеччині

Водосховище, за словами начальника ОВА, продовжать використовувати: нині йде робота над відновленням забору води звідти.

Третє джерело води — свердловини. За даними Кириленка, на території Покровської та Мирноградської громад їх вже 735.

Свердловини планують бурити і в Селидовому, що за двадцять кілометрів від цих міст. Містечко ближче до Карлівського водосховища, та й тут, обіцяє начальник ОВА, буде створена альтернативна система водопостачання.

"У Селидовому буде застосовано методику глибинних свердловин. Мета — під’єднати їх до загальної системи водопостачання. Це забезпечить водою Селидове та один з округів громади", — розказав Кириленко. Далі, каже, влада планує відновлювати централізоване водопостачання міста Українськ, що неподалік Селидового, ще ближче до лінії фронту.

Водопостачання в Донецькій області під час війни

Через постійні обстріли в Донецькій області повноцінно не працює система водопостачання. Так, у Костянтинівці воду людям привозять рятувальники, також в місті є місця, де можна набрати очищену питну воду. Інші громади шукають різні способи — як забезпечити людей водою. Адже чим ближче до лінії фронту, тим складніше владі та волонтерами привозити туди воду.

В Покровському районі у Очеретинській та Добропільській громадах встановили фільтри, які можуть очищувати воду з річок, ставків та інших джерел.

В місто Часів Яр воду привозять — влада або благодійні організації. А щоб люди мали запаси нещодавно тут встановили ємності із водою.

Немає води і у Торецьку, що у Бахмутському районі. Людям воду розвозять комунальні підприємства, тут також навесні вирішили бурити свердловини.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок