Україна не буде бити по пунктах дислокації "Іскандерів" на території РФ — Ігнат

Україна не буде бити по пунктах дислокації "Іскандерів" на території РФ — Ігнат

Україна не буде бити по пунктах дислокації "Іскандерів" на території РФ — Ігнат
ОТРК "Іскандер". Вікіпедія / Фото ілюстративне

Україна не може завдавати ударів по пунктах дислокації оперативно-тактичних ракетних комплексів “Іскандер”, розташованих на території Росії, оскільки це суперечить зобов’язанням України перед міжнародними партнерами. Про це речник Повітряних Сил Юрій Ігнат сказав у коментарі Укрінформу.

“Ми не атакуємо цілі на території Росії. Як каже керівництво держави, є стратегія – ми обіцяли партнерам не атакувати озброєнням, яке нам надають”, -— пояснив Ігнат.

Він додав, що якщо ракети запускатимуть  із тимчасово окупованих територій, Україна буде застосовувати все наявне озброєння.

За словами Ігната, в РФ спостерігається дефіцит ракет “Іскандер”.

“Є в них дефіцит. Якби вони їх не шкодували, вони б їх сотнями застосовували”, — розповів Ігнат.

У ніч проти 1 червня російська армія випустила в напрямку Києва десять ракет "Іскандер" — всі були знищені силами протиповітряної оборони. Унаслідок нічної атаки загинули троє людей, серед них дитина.

Як розповів раніше Ігнат, бойова частина “Іскандерів” — близько 500 кг, дальність ураження — 500-600 км.

“Іскандер-К” — це аналог “Калібра”, але наземного базування, не морського, “Іскандер-М” — балістика, та, що летить високо вгору і звідти повертається вниз на високій швидкості. По балістиці працюють комплекси “Петріот”, які можуть збивати балістику”, — пояснив Ігнат.

На початок