У Білицькій ТГ на Полтавщині виявили випадок сказу: лисиця вкусила людину

У Білицькій ТГ на Полтавщині виявили випадок сказу: лисиця вкусила людину

У Білицькій ТГ на Полтавщині виявили випадок сказу: лисиця вкусила людину
Фото: pexels.com

У Полтавському районі лисиця вкусила місцевого жителя. Після цього тварина загинула, у неї підтвердили сказ. Про це Суспільному повідомила прессекретарка Держпродспоживслужби Полтавщини Марина Проскурняк.

Що відомо про випадок сказу у селі Бережнівка

Про загибель лисиці до Кобеляцької дільниці ветмедицини повідомили 31 травня. Цього ж дня у неї підтвердили захворювання на сказ. Відомо, що раніше ця тварина вкусила мешканця села Бережнівка Білицької громади.

За рішенням Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Полтавській районній військовій адміністрації, встановили карантинні обмеження та оголосили неблагополучною територію села Бережнівка. До загрозливої зони також віднесли села Бутенки, Вітрова Балка, Вишневе, Зелене, Золотарівка, Колодяжне та Чумаки Полтавського району.

У Білицькій ТГ на Полтавщині виявили випадок сказу: лисиця вкусила людину
Тварин щеплюватимуть спеціальною вакциною. Фото: Суспільне Полтава

Розклад вакцинації у Білицькій громаді через випадок сказу

У карантинній зоні 1 червня розпочали оздоровчі заходи. Зокрема, влаштують безплатні щеплення проти сказу всіх теплокровних тварин – котів, собак, кіз, великої рогатої худоби тощо.

Як повідомили фахівці відділу протиепізоотичної роботи Держпродспоживслужби Полтавщини, у цих населених пунктах будуть проводити подвірні обходи для вакцинації тварин. Зокрема:

  • 1, 2, 5 та 6 червня – села Бережнівка і Бутенки;
  • 7, 8 та 9 червня – села Колодяжне та Зелене;
  • 12, 13 та 14 червня – села Вітрова Балка та Чумаки;
  • 15 та 16 червня – село Вишневе;
  • 19 та 20 червня – село Золотарівка.
У Білицькій ТГ на Полтавщині виявили випадок сказу: лисиця вкусила людину
Фото ілюстративне, профілактичні щеплення для тварин від сказу у Полтаві. Фото: Суспільне Полтава

Що таке сказ і чим він небезпечний

Сказ – це небезпечне вірусне захворювання тварин та людей, яке викликає розлади центральної нервової системи та закінчується загибеллю. Ця хвороба невиліковна, тому найкраща профілактика – це щорічна профілактична вакцинація для тварин.

Як раніше розповідав Суспільному провідний лікар обласної лікарні ветмедицини Віталій Манойло, якщо людина після укусу тварини вчасно звернеться по медичну допомогу, то їй зроблять щеплення від сказу, інфікування не відбудеться.

За його словами, серед симптомів сказу у тварини – страх води, світла, пінисте і сильне слиновиділення тощо.

Що відомо

  • У березні 2023-го у Полтаві у тварини також виявили сказ. Через це на деяких вулицях визначили карантинні обмеження. Тоді повідомляли щодо контакту собаки з лисицею на вулиці Михайла Драгоманова у Полтаві. Комунальники відловили лисицю, того ж дня вона померла.
  • До 2 червня у Полтаві планово вакцинують тварин проти сказу. Профілактичну імунізацію розпочали тиждень тому, розповів Суспільному провідний лікар обласної лікарні ветмедицини Віталій Манойло.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок