На Кіровоградщині пенсіонерам, що працюють, збільшили пенсії

На Кіровоградщині пенсіонерам, що працюють, збільшили пенсії

Доповнено
На Кіровоградщині пенсіонерам, що працюють, збільшили пенсії
Пенсійне посвідчення, ілюстративне фото: УНІАН

У Кіровоградській області 15 тисячам пенсіонерам, що працюють, збільшили пенсії, в середньому на 176 гривень. Про це Суспільному розповіла заступниця начальника управління Пенсійного фонду в області Олена Романченко. Виплати здійснять у червні.

Пенсії перерахували:

  • пенсіонерам, які після призначення або попереднього перерахунку пенсії продовжували працювати й на 1 березня 2023 року набули 24 місяці страхового стажу;
  • тим пенсіонерам, в яких пройшло два роки від призначення пенсії чи попереднього перерахунку.

В області майже 52 тисячі працюючих пенсіонерів, але перерахували пенсії 15 тисячам людей. Олена Романченко пояснила, якщо пенсіонер продовжує працювати, але отримав перерахунок минулого року, у 2023 році його вже не отримає.

"Це автоматичний щорічний перерахунок, без звернень людей. Багато пенсіонерів звертаються за перерахунком, наприклад, у грудні чи серпні, коли в них пройшло два роки від попереднього перерахунку чи призначення пенсії".

У кожного пенсіонера розмір підвищення пенсій після перерахунку буде індивідуальним. Він залежить від того, який страховий стаж має людина і який заробіток отримувала у період роботи.

Перерахунок пенсій проводиться з 1 квітня, але підвищення відбулося після того, як до Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування надійшли відомості про сплату єдиного внеску за I квартал 2023 року, сказала Олена Романченко.

Збільшені розміри пенсійної виплати працюючі пенсіонери отримають у червні та доплату за квітень і травень.

Працюючим пенсіонерам, які отримують пенсію за вислугу років, такий перерахунок буде здійснений у разі, якщо вони досягли пенсійного віку.

У періоди щорічних перерахунків пенсій, кількість відвідувачів до сервісного центру пенсійного фонду у Кропивницькому збільшується. За квітень сюди звернулися 114 пенсіонерів, у травні на 200 більше, розповіла заступниця відділу обслуговування Наталя Криволап.

"Люди звертаються, дізнаються чи буде їм цей перерахунок проводитися автоматично, чи їм потрібно писати заяву. У нас є велика кількість пенсіонерів, які обізнані, що є портал пенсійних послуг, де можна цю інформацію дізнатися або подати через цей портал заяву самостійно і не відвідувати центр та не стояти в чергах"".

Кропивничанка Катерина Лісняк 15 років, як на пенсії та продовжує працювати. Спочатку в музеї, останні п’ять років — в бібліотеки імені Чижевського. Каже, чула, що таким як вона, у червні мають підвищити пенсію. “Я думаю багато не добавлять, десь гривень 200 не більше, але в теперішній ситуації, коли йде війна, коли все дорожчає, то це теж гроші”.

Всього в області 253 тисячі пенсіонерів. Мінімальна пенсія в Україні дві тисячі 93 гривні, максимальна – 20 тисяч 930 тисяч гривень.

На початок