Бібліотекарі подали до суду на штат Арканзас через закон про заборону "непристойних" книг

Бібліотекарі подали до суду на штат Арканзас через закон про заборону "непристойних" книг

Бібліотекарі подали до суду на штат Арканзас через закон про заборону "непристойних" книг
Бібліотека. Ілюстративне фото: Fatih Kurt/Anadolu Agency via Getty Images

У штаті Арканзас (США) з 1 серпня набуває чинності закон, який передбачає кримінальну відповідальність для бібліотекарів, що видають дітям "непристойні матеріали". Тому активісти, черед яких є й Асоціація американських видавців, подали до суду на штат. Про це 31 травня повідомило видання The Guardian.

Позов був поданий через посилення тиску правих груп з вимогою вилучити книги, більшість з яких написані членами ЛГБТК+ спільноти та people of colour або про них.

Серед позивачів:

  • Американська бібліотечна асоціація,
  • Гільдія авторів,
  • Центральна бібліотечна система Арканзасу (CALS),
  • Асоціація американських видавців,
  • Американська асоціація книгорозповсюджувачів.

У законі йдеться про те, що будь-хто зможе "оскаржити доречність" книги, але не визначено, що саме мається на увазі під "непристойністю" чи "доречністю".

Відповідно до закону, група людей, обраних головними бібліотекарями, переглядатиме книги, і голосуватиме на зборах щодо того, чи слід їх залишати на полицях публічних бібліотек чи перемістити в зону, недоступну для осіб молодше 18 років.

Виконавчий директор CALS Нейт Коултер заявив, що цю частину закону буде "абсолютно непрактично виконувати".

Джон Адамс, юрист, який представляє CALS, сказав, що бібліотекарям потрібна ясність у законі, щоб вони могли виконувати свою роботу без ризику арешту.

Президентка Американської бібліотечної асоціації Лесса Кананіопуа Пелайо-Лосада заявила, що позов був поданий, щоб "відстояти свободу жителів Арканзасу читати": "Уряд не має права вирішувати, які книги люди можуть брати або купувати".

Це вже другий гучний позов цього року щодо обмеження книг, доступних у бібліотеках.

Раніше Американський PEN, видавництво Penguin Random House, а також група авторів і батьків подали позов проти шкільного округу Флориди за введення заборони на книги. У позові стверджується, що вилучення та обмеження доступу до книг, які обговорюють расу, расизм та ЛГБТК+ ідентичність, порушує першу поправкуПерша поправка проголошує, що уряд не може заборонити людині вільно сповідувати свою релігію, що б то не була за релігія. Вона також забороняє урядові обмежувати свободу слова, свободу преси та право людей на мирні зібрання та подання петицій до уряду..

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок