Покровська громада замовила проєкти сімох укриттів для шкіл, аби розпочати навчання у вересні

Покровська громада замовила проєкти сімох укриттів для шкіл, аби розпочати навчання у вересні

Покровська громада замовила проєкти сімох укриттів для шкіл, аби розпочати навчання у вересні
Школярі в укритті під час повітряної тривоги, Київська область, вересень 2022 року. Фото: УНІАН

Покровська міська військова адміністрація Донецької області замовила проєкти сімох укриттів для шкіл громади, аби відновити очне навчання з вересня. Їх видачу очікують вже з наступного тижня. На них громада витратила 2 мільйони 19 тисяч гривень.

Про це розповіла Суспільному Донбас заступниця начальника Покровської МВА Маргарита Ідрісова.

За її словами, відділ освіти Покровської МВА оприлюднив у Prozorro інформацію про закупівлю робіт з розробки проєктно-кошторисної документації щодо облаштування укриттів у підвальних приміщеннях навчальних закладів.

"Тендери вже проведені, укладені договори з підрядною організацією, зараз триває виготовлення проектно-кошторисної документації на укриття. МВА вже внесла в них свої корективи, що ми хочемо бачити, якими ми хочемо їх бачити візуально. На наступному тижні нам почнуть видавати ці проєкти", — зазначила вона.

Як розповіла Маргарита Ідрісова, укриття планували облаштувати у 8 школах, у яких хотіли зробити це першочергово, але комісія у складі МВА та представників Держслужби з надзвичайних ситуацій виявила, що тільки 7 шкіл придатні до облаштування в них укриттів.

"У Покровській громаді шахтні води залягають високо до поверхні, тому в одній із шкіл підвал постійно підтоплюється. Щодо цієї школи ми окремо вирішуватимемо питання: подамо документи на проєктування модульного укриття з бетону", — розповіла заступниця МВА.

Укриття облаштують в таких школах

  • №14
  • №15
  • №9
  • №35
  • №33
  • НВК № 1
  • школа у Піщаному

Ідрісова уточнила, що 4 школи знаходяться у місті Покровськ та три на приєднаних територіях — у сільських старостатах. За її даними, загальна вартість робіт — 2 мільйони 19 тисяч гривень.

"Ціна облаштування укриття в школі залежить від опорної потужності навчального закладу. Найдорожче обійдеться проєктування сховища в покровській школі № 9 — вона опорна, у ній може навчатися 1200 дітей. Також понад тисячу дітей — в Навчально-виховному комплексі №1. Там великі площі, тому, наприклад, проєкт укриття в школі №9 коштує приблизно 450 000 гривень", — розповіла заступниця начальника Покровської МВА.

Згідно з її даними, всі кошти на укриття йдуть з місцевого бюджету.

"Ми замовники проєкту, далі ми подаємося на область з документами, це буде співфінансування. Ці два мільйони — це вклад у загальний проєкт, адже далі триватимуть ремонтні роботи — це вже інший кошторис. Обласна субвенція була розподілена постановою МОН, на Донецьку область було виділено близько 23 мільйонів. Урядом враховувалися тільки ті проєкти, де є проєктно-кошторисна документація. Гроші мають піти саме на ремонтні роботи", — сказала вона.

Але, за її інформацією, є одна проблема.

"Найпростіші укриття в цих школах не підпадають під виділення коштів з цієї субвенції, адже їх виділяють, якщо є захисна споруда цивільного захисту, до якої багато вимог: вентиляція, спеціальні двері із запірною арматурою, їх дуже мало у громадах, або взагалі немає. Нині міністерство вносить зміни в цю постанову, щоб найпростіші укриття могли бути відремонтовані за виділені кошти" , — вказала вона.

Цього року у Покровській громаді, за словами заступниці начальника МВА, закінчили онлайн-навчання понад 8 тисяч дітей. Серед батьків, каже Маргарита Ідрісова, вже проводили опитування, чи згодні вони відправити дітей у школи на офлайн навчання при наявності укриттів.

"Більшість батьків відмовилися, кажуть, коли відмінять військовий стан, припиняться бойові дії в області, тоді дітей віддадуть у школу", — розказала вона.

"Якби у вересні розпочалося навчання, 28 перший класів і 550 дітей пішли б у школу".

У Донецькій області цього року понад шість тисяч випускників. За даними Донецької ОДА, навчальний рік завершили 100 тисяч 700 дітей. 11-й клас закінчили - 6 тисяч 700. Золоті медалі отримали 468 учнів, срібні – 119.

На Донеччині станом на початок 2023 року, за підрахунками обласної військової адміністрації на 23 лютого 2023 року, за рік 720 закладів освіти пошкоджені, з них:

  • 317 шкіл в області зазнали повної або часткової руйнації,
  • 31 школа не підлягає відновленню.

Також неможливо відновити після бомбардувань та обстрілів російського війська: вісім вишів, чотири заклади профтехосвіті та десять закладів позашкілля.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок