Премія для хірургів Рівненщини: визначили лавреатів відзнаки імені Євгена Борового

Премія для хірургів Рівненщини: визначили лавреатів відзнаки імені Євгена Борового

Премія для хірургів Рівненщини: визначили лавреатів відзнаки імені Євгена Борового
Колаж: Суспільне Рівне \ Фото: Рівненська обласна рада

На Рівненщині визначили лауреатів щорічної премії імені Євгена Борового в галузі хірургії. Їхні імена повідомили 31 травня на Facebook-сторінці обласної ради. Це Віталій Лисак з Вараша, Ігор Дундюк та Юрій Ординський з Рівного.

Премію імені Євгена БоровогоЄвген Боровий — український хірург, доктор медичних наук — 1968, нагороджений орденами та медалями, заслужений лікар України, відмінник охорони здоров'я. Родом з села Опарипси на Рівненщині.Входив до складу правління Наукового товариства хірургів України, був головою обласного товариства хірургів. Протягом багатьох років був членом вченої ради МОЗ України, та спеціалізованої вченої ради Львівського медичного інституту.Є автором більш як 270 наукових праць та чотирьох монографій. Редагував чотири збірки наукових праць лікарів Рівненщини.Як педагог підготував 6 кандидатів медичних наук. За час своєї роботи провів тисячі операцій. в галузі хірургії вручають з 2005 року. Лавреатів визначають щороку рішенням комітету з її присудження.

Премія для хірургів
Комітет з присудження премії імені Євгена Борового. Фото: Facebook Рівненська обласна рада

У 2023 році ними стали три хірурги з Вараша і Рівного.

"Як зауважив голова Асоціації хірургів Рівненської області, головний позаштатний хірург департаменту цивільного захисту та охорони здоров'я населення облдержадміністрації Олександр Нестеренко, голосуючи за цьогорічних кандидатів на вручення премії, звертали увагу не лише на їхню професійність як лікарів-хірургів, а й на управлінські якості. Адже від вміння організувати роботу хірургічної служби напряму залежить якість надання хірургічних послуг та процес лікування", — йдеться у повідомленні обласної ради.

Премія для хірургів
Віталій Лисак. Фото: Facebook Рівненська обласна рада

Віталій Лисак — завідувач хірургічного відділення Вараської багатопрофільної лікарні. Згідно з повідомленням обласної ради, він понад 22 роки працює в медицині, у Вараській багатопрофільній лікарні пройшов шлях від лікаря-хірурга до заввідділення.

Премія для хірургів
Ігор Дундюк. Фото: Facebook Рівненська обласна рада

Ігор Дундюк є заступником головного лікаря з хірургічної допомоги Рівненської центральної міської лікарні. У медицині працює з 1988 року, з 1996 — у міській лікарні Рівного.

Премія для хірургів
Юрій Ординський. Фото: Facebook Рівненська обласна рада

Медичний директор з хірургії Рівненської обласної клінічної лікарні імені Юрія Семенюка Юрій Ординський розпочав працювати саме в цьому закладі і у 2021 році очолив хірургічну службу закладу. У цей час запровадили нові методики діагностики та лікування, зроблені унікальні операції, зокрема, на відкритому та працюючому серці. Сам лікар володіє методиками відкритих та лапароскопічних оперативних втручань у абдомінальній хірургіїАбдомінальна хірургія – це розділ хірургії, що займається хірургічним лікуванням ушкоджень органів черевної порожнини. та гінекології.

"Відповідно до Положення, розмір премії імені Євгена Борового складає один посадовий оклад лауреата і виплачує її лікарня, де він працює. Традиційно премію вручають до Дня медичного працівника, який цьогоріч відзначатимемо 18 червня – у третю неділю місяця", – зазначили в дописі.

У 2022 році обласну премію в галузі хірургії на Рівненщині не присвоювали – через початок повномасштабної війни РФ проти України.

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок