16 переселенок пройшли у Вінниці курс “Швейної справи”. Зорганізували заняття на базі Вінницького вищого профучилища сфери послуг. Тривали вони два місяці. Про це Суспільному розповіла майстриня виробничого навчання Оксана Торгаєва.

Слухачки курсу вивчали основи машинознавства та матеріалознавства. Також практикувалися в обробці блискавок, кишень та інших швейних виробів.
“Ми шили постільну білизну за різними способами: на резинці та на ґудзиках. Також ми обробляли серветки з кутиками, обробляли низ рукава та пришивали до нього манжет. Також обробляли застібки, підшивали штани, вставляли блискавки. Навчилися робити ремонт одягу. Дівчата вже вміють працювати з машинками і можуть вже приступати до роботи з процесами на виробництві”, – розповідає Оксана Торгаєва.

Це перший випуск слухачів курсу “швейна справа”з числа переселенців. Після закінчення отримали сертифікати та можливість працевлаштуватися.
Серед слухачок курсу — Надія Гришкова з Нової Каховки. До Вінниці переїхала торік у вересні. На курси “Швейної справи” прийшла, аби навчитися працювати зі швейною машинкою та ремонтувати одяг вдома.
“Ми навчалися: оброблення тканин, різні види пошиття, вшивання застібок. Вдома вже пошила постільну білизну, бо мені було простіше купити просто матеріал і власними зусиллями пошити собі постільний комплект. Шила вручну, але є плани придбати машинку. Тому саме прийшла на курс, щоб отримати базові знання та зрозуміти як обирати її для домашнього користування”, – розповідає Надія Гришкова.

Переселенка з Ізюма Вікторія до повномасштабного вторгнення працювала у б’юті індустрії. У Вінниці роботи за спеціальністю не знайшла, тож вирішила змінити фах.
“Ми були на “Володарці”, також мені пропонували роботу на виробництві сумок. Це хлопчина, який закінчив також це училище, і в нього зараз свій швейний цех. Ми в понеділок ідемо туди на співбесіди і хочемо у нього працювати. Тут дуже гарна база, але хотілося, щоб було більше місяців— 3-4 і в кінці отримати диплом. Тоді б було легше влаштуватися”, – каже Вікторія.

На останньому занятті слухачки курсу “Швейна справа” шили футболки для оборонців України. Їх передадуть захисникам, які зараз у шпиталях.