70 мільйонів гривень на третю чергу: Житомирська ОВА шукає підрядників для реконструкції стадіону "Полісся"

70 мільйонів гривень на третю чергу: Житомирська ОВА шукає підрядників для реконструкції стадіону "Полісся"

70 мільйонів гривень на третю чергу: Житомирська ОВА шукає підрядників для реконструкції стадіону "Полісся"
Фото: Суспільне Житомир

26 травня Житомирська ОВА на майданчику Prozorro зареєструвала на відкриті торги пропозицію щодо виконання третьої черги робіт з реконструкції стадіону "Полісся". Початкова ціна – 71 мільйон 343 тисячі 445 гривень.

Замовником робіт – реконструкції футбольного поля та благоустрою навколишньої території – виступає обласний департамент регіонального розвитку. У заявці вказано, що пропозиції від фірм-підрядників очікують до третього червня 2023 року, сам аукціон запланований на п'яте червня, а роботи мають завершити до 20 грудня 2024 року.

Раніше у жовтні 2022 року на засіданні робочої групи щодо необхідності продовження реконструкції стадіону "Полісся" з обласного бюджету на реконструкцію стадіону додатково виділили ще 40 мільйонів гривень. 11 квітня 2023 року у відповіді на запит журналістів Суспільного Житомир департамент регіонального розвитку Житомирської ОВА повідомляв, що сума, необхідна для реконструкції стадіону, визначатиметься після завершення розробки проєктної документації та отримання позитивного експертного звіту, а терміни завершення робіт залежатимуть від наявного фінансування.

26 травня під час брифінгу голова Житомирської ОВА Віталій Бунечко сказав, що додаткові роботи на стадіоні "Полісся", необхідні для того, щоб у майбутньому проводити там матчі УПЛ, включили у програму фінансування відновлення соціальної інфраструктури області.

Кореспонденти Суспільного звернулися до директорки департаменту регіонального розвитку Житомирської ОВА Інни Хоменко за роз'ясненням щодо того, чому сума, необхідна для реконструкції, зросла з 40 мільйонів до 71 мільйона гривень. Станом на 16.30 Інна Хоменко на дзвінки журналістів Суспільного не відповіла.

Що відомо про реконструкцію стадіону "Полісся" в Житомирі

Стадіон "Полісся" у Житомирі був відкритий у 1951 році. З 2002 року спортивна арена перебувала в аварійному стані. Із 2005 року стадіон передали у комунальну власність, відтоді почався процес його реконструкції, який із перервами триває упродовж усіх цих років. Станом на початок 2020 року у реконструкцію стадіону було вже вкладено гроші на загальну суму у понад півтори сотні мільйонів гривень. У березні 2020 року на розгляд депутатів винесли проєкт рішення щодо виділення ще 15 мільйонів гривень на реконструкцію.

У грудні 2020 року було завершено першу чергу реконструкції стадіону. Керівниця обласного депатртаменту регіонального розвитку Інна Хоменко розповідала, що підрядник виконав усі роботи в повному обсязі.

17 лютого 2021 року футбольні вболівальники влаштували під стінами Житомирської обласної ради акцію "Де наш стадіон?", вимагаючи завершення реконструкції центрального стадіону "Полісся". В облдержадміністрації сказали, що стадіон мають здати в експлуатацію до середини березня 2021 року.

Наприкінці березня 2021 року було заявлено, що 26 березня житомирський футбольний клуб "Полісся" проведе свій перший офіційний матч на оновленому центральному стадіоні Житомира. Гра проходила без глядачів через коронавірусні обмеження.

Першого квітня 2021 року голова Житомирської ОДА Вталій Бунечко повідомив, що необхідні для будівництва другої черги стадіону "Полісся" від 70 до 100 мільйонів гривень в області вирішили поки не виділяти. Замість цього придбають лінійний прискорювач для онколікарні. А питання фінансування другої черги будівництва стадіону хочуть винести на громадські обговорення.

31 жовтня 2022 року відбулося засідання робочої групи щодо необхідності продовження реконструкції стадіону: з обласного бюджету на реконструкцію стадіону додатково виділили ще 40 мільйонів гривень.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок