Президентом Латвії став Едгарс Рінкевичс

Президентом Латвії став Едгарс Рінкевичс

Важливо
Едгарс Рінкевичс, Латвія
Едгарс Рінкевичс. Фото: Постольства Латвії в Україні

У Латвії депутати Сейму на позачерговому засіданні обрали на наступні чотири роки президентом країни багаторічного міністра закордонних справ Едгарса Рінкевичса. Про це інформує Delfi.

Рінкевичс був кандидатом від прем'єрської партії "Нова Єдність". "За" проголосували 52 депутати. За Рінкевичса голосували, зокрема, і представники опозиції, що загрожує змінами в правлячій коаліції, відзначає Delfi.

"Дякую Сейму за довіру, яку він виявив, обравши мене на високу посаду президента Латвійської Республіки, дякую моїм прихильникам і критикам. Я зроблю все можливе, щоб не підвести вас! Боже, бережи Латвію!" — написав політик у Твіттер.

Рінкевичс приступить до виконання обов'язків президента Латвії 8 липня. Наразі президент Латвії Егілс Левітс, який залишає посаду, привітав Рінкевичса з обранням главою держави.

Президент України Володимир Зеленський привітав Едагарса Рінкевичса з обранням президентом Латвії.

"Щирі вітання справжньому другу України Едгарсу Рінкевічсу з обранням на посаду президента Латвійської Республіки. Розраховую на продовження тісної співпраці та партнерства на благо наших народів, задля спільної перемоги цінностей свободи і демократії, миру для України та Європи", — написав Зеленський.

Зеленський також подякував президенту Егілсу Левітсу за самовіддану підтримку України в умовах повномасштабної російської агресії.

“Високо ціную Ваші мужні візити до нашої країни під час війни, наполегливі зусилля з консолідації міжнародної спільноти для притягнення агресора до відповідальності, а також дієву підтримку членства України в ЄС та НАТО”, — зазначив президент України.

Що відомо про новообраного президента Латвії Едгарса Рінкевичса

Едгарс Рінкевичс народився в Юрмалі 1973 року. 1995 року захистив ступінь бакалавра на Історико-філософському факультеті Латвійського університету. Того ж року отримав сертифікат у галузі політології та міжнародних відносин нідерландського Університету Гронінгена. У 1997 році — ступінь магістра політології Латвійського університету. У 2000 році захистив ступінь магістра в Університеті національної оборони США. Крім рідної латиської, відмінно володіє англійською та російською мовами, добре — французькою.

Починав кар'єру журналістом Латвійського радіо, вже тоді, в 1993-1994 роках, спеціалізувався вже на темі зовнішньої політики і міжнародних відносин.

З 1995 року — кар'єра в Міністерстві оборони. З 1997 по 2008 рік — держсекретар Міністерства оборони. Ця посада фактично прирівнюється до заступника міністра.

З 2008 по 2011 рік — керівник Канцелярії президента Валдіса Затлерса. Після розпуску Сейму один із творців Партії реформ Затлерса (ПРЗ). У 2011 році був обраний на позачергових виборах до Сейму від ПРЗ, потім став міністром закордонних справ в уряді Валдіса Домбровскіса ("Нова Єдність").

Відтоді — беззмінний глава МЗС у різних урядах. Після розпаду ПРЗ став членом "Нової Єдності".

6 листопада 2014 року Едгарс Рінкевичс здійснив камінг-аут і став першим політиком в історії Латвії, який відкрито визнав свою гомосексуальну орієнтацію.

За підсумками останніх виборів до Сейму Ринкевич став одним із найпопулярніших політиків країни, отримавши 35 072 плюсів виборців. У прем'єр-міністра Крішьяніса Каріньша — 35 013 плюсів.

На початок