У Кропивницькому від початку повномасштабної війни вдвічі зменшилась кількість студентів-іноземців

У Кропивницькому від початку повномасштабної війни вдвічі зменшилась кількість студентів-іноземців

У Кропивницькому від початку повномасштабної війни вдвічі зменшилась кількість студентів-іноземців
Фото: Суспільне Кропивницький

З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну кількість студентів-іноземців, які залишилися жити та навчатися в університетах Кропивницького зменшилась удвічі. Це інформація від заступниці начальника відділу міграційної служби в області Тетяни Кобелевої.

До вторгнення Росії і Україну в трьох вишах: Технічному університеті, Донецькому медуніверситет та Льотній академії навчалися 719 студентів-іноземців. Нині їх – 447 іноземців, 67 з них вчаться дистанційно, перебуваючи у своїх країнах, не потребуючи посвідки на проживання, пояснила Тетяна Кобелева.

В педагогічному університеті нині не навчається жоден студент-іноземець.

Технічний університет

На 24 лютого 2022 в технічному університеті навчалися 175 студентів-іноземців з Туркменістану, Узбекистану, Азербайджану, Лівану, Лівії, Туреччини, Китаю. Нині їх сотня, говорить проректор Олександр Левченко. "Першими виїхали представники підготовчого відділення, це 75 людей, тому що вони тільки заїхали, відразу військові дії".

Саідмурат Ергашев з Узбекистану. Навчається на п’ятому курсі Центральноукраїнського технічного університету. Він один з десяти студентів-іноземців які не повернулися на батьківщину, коли розпочалося повномасштабне вторгнення Росії в Україну. "Ми думали, чи виїхати, чи ні. Але вирішили залишилися тут".

Льотна академія

У Льотній академії після повномасштабного вторгнення евакуювали за межі України всіх 190 студентів-іноземців, розповів заступник директора Михайло Сорока.

"Нині 107 студентів-іноземців навчаються дистанційно, в гуртожитку академії нікого немає, але ми знаємо, що шість наших студентів перебувають на території України".

Говорить, більшість студентів-іноземців, які вчилися на пілотів повітряних суден, не змогли продовжити навчання через те, що повітряний простір над Україною для цивільних суден закритий і практична підготовка пілотів на території України неможлива.

Донецький медуніверситет

416 студентів-іноземців на момент повномасштабного вторгнення Росії навчалися у Донецькому медуніверситеті, який релокувався у Кропивницький у 2016 році, розповіла виконувачка обов’язків декана Світлана Присяжна. Нині їх 240, з них 68 перебувають на території України, 40 у Кропивницькому. Решта студентів перебувають у своїх країнах та країнах Європи.

Студент з Лівану Білан Амхаз говорить, коли почалася повномасштабна війна, навчався на четвертому курсі. Вирішив продовжувати навчання і не руйнувати свою мрію. "Мені батьки зателефонували й говорили, щоб я повертався додому. Я вирішив нікуди не їхати, я не просто студент, у мене ще тут дружина".

Студент з Узбекистану Шахрук Дусманмедов після повномасштабного вторгнення повернувся на батьківщину. Там був два місяці. "Потім я вернувся, тому що потрібно було готуватися на п’ятий курс, іспити".

Нині міграційна служба видала 80 запрошень на в’їзд в Україну для абітурієнтів, які бажають навчатися в Кропивницькому.

На початок