Водопілля триває: черкащан попереджають про підтоплення

Водопілля триває: черкащан попереджають про підтоплення

В окремих населених пунктах Черкащини можливі затоплення. Про це Суспільному повідомив начальник обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

За словами синоптика, протягом 1-5 червня внаслідок пропуску весняного водопілля через водосховища Дніпровського каскаду утримуватиметься часткове затоплення в окремих населених пунктах на Кременчуцькому водосховищі.

"У зоні ризику – заплавні території та понижені ділянки", – пояснив він.

Таке стихійне гідрологічне явище відповідає ІІ рівню небезпеки – помаранчевому. Це означає, що погодні умови можуть нести реальну загрозу для населення, інфраструктури та навколишнього природного середовища.

Водопілля триває: черкащан попереджають про підтоплення
Черкаський обласний гідромецентр

Що відомо про водопілля-2023

  • На Черкащині зафіксували сезонне підняття рівня води у межах річок Віть, Дніпро, Десна, Сейм, Сож, Прип’ять, Горинь та Західний Буг на територіях Волинської, Дніпропетровської, Житомирської, Київської, Рівненської, Полтавської, Черкаської та Чернігівської областей.
  • Станом на ранок 16 квітня кількість підтоплених господарств в Україні становила понад 900. Про це повідомили в Державній службі з надзвичайних ситуацій.
  • Станом на ранок 15 квітня ДСНС повідомляла про підтоплення близько 500 дворогосподарств.
  • На 30 сантиметрів упала вода у селі Хрещатик Мошнівської громади. Пересуватися місцеві досі можуть лише на човнах, бо рівень води місцями сягає двох метрів, розповів голова громади Богдан Шкарбута. Через весняне водопілля тиждень тому вода з Дніпра почала виходити з берегів, 20 будинків та господарств були підтоплені.
  • Станом на 20 квітня були підтоплені 153 двори та 40 житлових та дачних будинків. З підтоплених населених пунктів евакуювали 21 жителя, розповів Суспільному керівник ОВА Ігор Табурець. Також, за попередніми даними, затопило 477 гектарів полів.

Забруднення води після водопілля-2023

  • Під час весняного водопілля були підтоплені деякі території Черкащини, зокрема, й джерела нецентралізованого водопостачання – шахтні колодязі, криниці тощо. Вживати питну воду з них без попереднього очищення та дезінфекції – небезпечно, розповів Суспільному головний санітарний лікар області Володимир Папач.
  • За словами медика, проведення дезінфекції колодязів допускається як спеціалізованими організаціями, так і самостійно їхніми власниками. Однак при цьому важливо дотримуватися  техніки безпеки та застосовувати засоби індивідуального захисту.
  • Після спаду води  проводиться санація шахтних колодязів, що включає попередню дезінфекцію підводної частини криниці об’ємним способом, очищення, ремонт та повторну дезінфекцію підводної частини криниці.
  • З метою дезінфекції застосовуються дозволені МОЗ України дезінфекційні засоби, які внесені у відповідний державний реєстр дезінфекційних засобів та випускаються у вигляді таблеток. Дезінфекція проводиться відповідно до інструкцій щодо застосування вказаних препаратів.

Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

На початок