"Люди з усього світу допомагають боротися проти російської агресії", — військовий кореспондент Ігор Захаренко

"Люди з усього світу допомагають боротися проти російської агресії", — військовий кореспондент Ігор Захаренко

"Люди з усього світу допомагають боротися проти російської агресії", — військовий кореспондент Ігор Захаренко
Фото: Ігор Захаренко/Колаж: Суспільне

Ігор Захаренко — військовий кореспондент. Він знімав перші дні звільнених Ірпеня, Бучі, Херсона. До повномасштабного вторгнення Росії чоловік займався туризмом. Про себе каже: "Змінив свої мандри. Тепер мандрую дорогами війни". Нещодавно Ігор Захаренко повернувся із зони бойових дій. Там він спілкувався із захисниками з різних країн. Чому приїхали та які мають плани на майбутнє іноземні воїни, військовий кореспондент розповів в інформаційному ефірі Суспільне Спротив.

Ігор Захаренко нещодавно повернувся із зони бойових. Чоловік розповідає, в яких регіонах він був: "Я мандрую Україною, дорогами війни. Буваю в різних місцях: то на сході, то на півдні. Мандруємо всією лінією фронту, інколи заїжджаємо в інші частини України. Це і район Бахмута, Куп'янська, Вугледара, Авдіївки та Часового Яру. Тобто те, про що всі говорять, де відбуваються якісь дії, те що можна висвітити, показати. Вся лінія зіткнення, вся лінія фронту".

На лінії фронту Ігор Захаренко спілкувався із захисниками з різних країн. Розповідає: "Я зустрічався з бійцями інтернаціонального легіону. Люди з усього світу приїхали до нас в Україну і допомагають боротися проти російської агресії. Люди, які пліч-о-пліч з українцями героїчно захищають нашу свободу, нашу країну, наші кордони. Там багато грузинів, поляків, з балтійських країн, є білоруси, які воюють за нас. Є багато з Великої Британії, ірландці. Також я зустрів американців, тайванців, людей із Колумбії".

"Поспілкувався з ними і головні питання були "Чому вони сюди приїхали". Вони такі цікаві думки і кажуть: "Ми професійні військові колишні. Ми вважаємо, що повинні воювати професійні військові, а не діти, цивільні, як воюють в Україні. Багато іноземців, які приїхали, ділилися своїми планами і багато після перемоги мріють залишитися в Україні", — каже Захаренко.

Один із захисників приїхав в Україну із Данії. Ігор Захаренко розповідає: "Ми з ним розмовляли і він каже: "Я побачив сюжет, зрозумів що це неправильно і тому я приїхав до України".

Після перемоги громадянин Данії хоче купити маленький будиночок в Карпатах. "Каже, шо хоче жити там і до нього будуть приїжджати з усього світу", — додав військовий кореспондент.

Нещодавно Ігор Захаренко зустрічався з українським льотчиком-винищувачем — KARAYA. Розповідає: "Ми з ним зустрілися в рамках проєкту "Із полум'я зродилися". Він підписав шолом, який буде в музеї. З KARAYA поспілкувалися, записали інтерв'ю, багато цікавих деталей дізналися. Я думаю що зовсім скоро, після нашої Перемоги, ми можемо зробити більше детальний фільм, репортаж про нього. Тому що про деякі моменти говорити не можна. Але ми хотіли б донести що, ми живемо цікавий, хоч і не простий час. І герої поруч з нами".

Підписуйтеся на Суспільне Ужгород: Facebook, YouTube, Telegram, Viber, Instagram

На початок