Зеленський: "Із 24 лютого День захисту дітей для нас — це кожен день"

Зеленський: "Із 24 лютого День захисту дітей для нас — це кожен день"

Президент України Володимир Зеленський
Президент України Володимир Зеленський під час виступу на конференції до Міжнародного дня захисту дітей “UА: Війна. Недоспівана колискова”, 31 травня 2023 року. Фото: ОПУ

Відновлення й реалізацію всіх прав українських дітей у повному обсязі може дати лише справедлива перемога України. Про це сказав президент Володимир Зеленський під час виступу на конференції до Міжнародного дня захисту дітей “UА: Війна. Недоспівана колискова”.

“Повна деокупація всіх наших територій. Повноцінна безпека в мирних містах і селах. А отже, відповідна підтримка України світом – озброєнням і технікою, засобами ППО, тиском на державу-терориста у будь-яких напрямах”, — сказав Зеленський.

За його словами, все це не просто дає перевагу на полі бою і прискорює суто воєнну перемогу. Це наближає перемогу цивілізації, повернення нормального життя, європейського життя, життя незалежної держави із забезпеченням всіх прав людини та всіх прав українських дітей, додав президент.

Зеленський нагадав, що під час повномасштабного вторгнення Росія вбила щонайменше 483 дитини.

“Росія вбила 483 дитини щонайменше. Вбила. Це не те, що можна назвати словами “вони стали жертвами російської агресії” чи “вони загинули внаслідок збройного конфлікту”. Ні! Росія вбила цих дітей. Ще майже тисячу дітей Росія скалічила. І про це не можна сказати “вони зазнали ушкоджень унаслідок бойових дій”, — сказав президент.

Він додав, що РФ зруйнувала мільйони осель, більше ніж 1,3 тисячі шкіл і тисячу медичних закладів.

Також Росія депортує українських дітей, наголосив президент.

“Тисячі й тисячі дітей, які були викрадені, вирвані з життя, відірвані від рідних і незаконно депортовані на територію Росії. Ми не знаємо точної кількості – на жаль, це правда, поки що, – скільки всього таких наших дітей. Але ми знаємо, що маємо повернути їх усіх. Ми знаємо, що маємо відновити права й безпеку для всіх українських дітей”, — сказав Зеленський.

Він додав, що напередодні розпочав роботу Центр порятунку й захисту українських дітей. Йдеться про платформу, на базі якої можна об’єднати зусилля державних і міжнародних інституцій задля реалізації стратегії захисту і безпеки українських дітей Bring Kids Back UA.

“Із 24 лютого День захисту дітей для нас це кожен день. Усі 462 доби повномасштабної війни, 462 дні нашої битви, перш за все, за наше майбутнє, значить, за наших дітей, за їхню волю і за їхню долю, за Україну, яку залишимо їм, Європу, яку побудуємо разом, світ, у якому вони будуть жити вільно”, — наголосив  президент.

Станом на 31 травня внаслідок російської агресії 483 дитини загинули, 989 поранені, 19 484 депортовані, 393 дитини зникли безвісти.

Дані про постраждалих дітей станом на 31 травня 2023 року
Фото: телегам-канал ОГПУ

На початок