Село на Рівненщині залишилось без єдиного магазину. Як реагують люди і влада

Село на Рівненщині залишилось без єдиного магазину. Як реагують люди і влада

Ексклюзивно
Село на Рівненщині залишилось без єдиного магазину. Як реагують люди і влада
На фото — жителі села Гориньград Другий, травень 2023 року. Фото: Суспільне Рівне

У селі Гориньград Другий на Рівненщині понад 130 родин залишились без продовольчого магазину. Відтак, щоб купити їжу та предмети першої необхідності, жителі їздять до сусідніх сіл або просять це зробити знайомих та родичів. У тергромаді кажуть: про проблему жителів знають та шукають шляхи, як її вирішити.

Через місяць Агрепіні Фурс, жительці села Гориньград Другий Білокриницької тергромади виповниться 90 років.

Рівне Гориньград2 жителі
На фото Агрепіна Фурс. Фото: Суспільне Рівне

Напередодні ювілею жінка каже: найбільше їй бракує стабільного забезпечення продуктами:

"Вже місяць хліба не возять. Одна машина возила і вже перестала. Прошу людей, щоб привозили мені з Рівного".

На відсутність продовольчого магазину, який у селі перестав працювати на початку повномасштабного вторгнення Росії, нарікає також і 76-річна Галина Важнюк, яка після інсульту не може відходити далеко від дому.

Рівне Гориньград-2 жителі
На фото Галина Важнюк. Фото: Суспільне Рівне

"Бажано, як немає магазину, щоб хоча б лавка була. Все повинно бути: і хліб, і оселедці, і ковбаса, і вода, і сірники, і борошно, і крупа. Вапно треба, щоб весною дерева побілити. Як тут був магазин — була і земля така, щоб пересадити квіти чи помідори. Олія треба, оцет треба", — каже Галина Важнюк.

60-річний Валерій Ляшук розповідає: після закриття місцевого магазину за продуктами їздить на велосипеді до сусідніх сіл Біла Криниця або Шубків.

Рівне Гориньград-2 жителі
На фото Валерій Ляшук. Фото: Суспільне Рівне

Чоловік каже, що решта жителів, а це здебільшого пенсіонери, чекають, поки усе необхідне привезуть діти або ж добираються до магазинів маршруткою, яка їздить тричі на день. Селяни підготували колективне звернення, під яким зібрали понад 80 підписів.

"Наш сільський магазин працював довгий час, аж до початку війни. Було тут усе, усі товари першої необхідності: і продукти, і вапно навіть, і пральні порошки, і лампочки. На жаль, власниця закрила з якихось своїх міркувань", — каже житель Валерій Ляшук.

Голова Білокриницької тергромади, куди входить Гориньград Другий, Тетяна Гончарук каже: про продовольчу проблему місцевих знає. Та додає, попри нерентабельність магазину у селі, де проживає менше двох сотень жителів, місцева влада шукає шляхи вирішення проблеми.

"На сьогодні до даного населеного пункту приїжджає торговельна лавка раз на тиждень, яка забезпечує людей товарами першої необхідності. Є у нас приватний підприємець, який проводить роздрібну торгівлю в усіх населених пунктах Шубківського старостинського округу і розглядає, як варіант, продаж продуктів першої необхідності або на базі даного магазину, якщо домовиться з власницею, або на базі нашого клубу Гориньград-2", — каже Тетяна Гончарук.

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок