Депутати пояснили, чому зменшили граничний вік призовників

Депутати пояснили, чому зменшили граничний вік призовників

Призовники
Призовники. Фото: УНІАН

Зниження граничного віку призовників із 27 до 25 років дає можливість збільшити мобілізаційний ресурс українського війська. Про це народний депутат від фракції “Слуга Народу” Павло Фролов розповів в ефірі телемарафону “Єдині новини”.

Зараз призов на строкову службу не проводиться у зв’язку з воєнним станом, пояснив депутат.

“Граничний вік 27 років, по-перше, заважав мобілізовувати тих осіб, які не відслужили строкову службу, по-друге, це дає можливість збільшити мобілізаційний ресурс українського війська, зменшити витрати центрів комплектації на те, щоб з тими людьми, які не відслужили, проводити роботу: медогляд, облік”, — сказав Фролов.

Він пояснив, що законопроєкт, який депутати ухвалили в цілому 30 травня, рекомендував і доповідав начальник Генштабу України.

“Тобто він запропонований військовими і посилює нашу обороноздатність саме в цих умовах. Тому він був ухвалений одразу в цілому”, — додав Фролов.

Народний депутат від фракції “Європейська Солідарність”  Ростислав Павленко розповів в ефірі телемарафону “Єдині новини”, що законопроєкт про зменшення граничного віку призовників об’єднав практично всіх депутатів.

“Начальник Генштабу генерал-лейтенант Шаптала представляв цей законопроєкт, його зустріли оплесками. Зал з великою повагою і підтримкою ставиться до всього, що пропонують військві. Результат був на табло, практично весь зал був об’єднаний”, — сказав Павленко.

Він зазначив, що граничний вік у 27 років запровадили в 2016 році.

“Бо тоді на строкову службу брали з 20 років, потім повернули на 18. Зараз військові говорять про те, для того, щоб сильні молоді чоловіки могли бути залучені і допомогли тим, хто є зараз на фронті, вони потребують такої зміни. І цю зміну підтримав парламент”, — пояснив Павленко.

Кабінет міністрів 5 травня підтримав законопроєкт, який передбачає зниження граничного віку перебування на обліку призовників в Україні з 27 до 25 років.

Раніше Міноборони на звернення Збройних сил України підготувало зміни до законодавства щодо зменшення граничного віку перебування на військовому облікупризовників з 27 до 25 років.

В Міноборони обґрунтували зміни призовного віку тим, що "значна кількість придатних до військової служби громадян, які не мають статусу військовозобов’язаних, не може бути залучена до військової служби за призовом під час мобілізації".

Що відомо про призов в Україні

18 жовтня торік Верховна рада підтримала законопроєкт щодо призову на строкову військову службу та діяльності призовних комісій. Згідно з текстом проекту закону №8109, під час дії воєнного стану призов на строкову військову службу не проводиться.

Крім цього, призовні комісії створюються для розгляду питань щодо організації медичного огляду осіб, які перебувають на військовому обліку:

  • організації й проведення медичного огляду осіб, які перебувають на військовому обліку призовників та досягли 27-річного віку, взяття їх на військовий облік військовозобов'язаних або виключення з військового обліку;
  • направлення призовників, які виявили бажання вступити до вищих військових навчальних закладів або військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти, для проходження випробувань та складання вступних іспитів або прийняття рішення про відмову в такому направленні.

При цьому 20 грудня 2022 року начальник управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ ЗСУ Роман Горбач повідомив, що мобілізація в Україні трохи знизилася за темпами, порівняно з початком повномасштабного вторгнення. Її посилення після Нового року не планували.

2 травня Верховна Рада продовжила дію воєнного стану та мобілізації ще на 90 днів — до 18 серпня.

На початок