Стихійні сміттєзвалища на Рівненщині стали частіше горіти. В ДСНС назвали причину

Стихійні сміттєзвалища на Рівненщині стали частіше горіти. В ДСНС назвали причину

Стихійні сміттєзвалища на Рівненщині стали частіше горіти. В ДСНС назвали причину
Одна з пожеж на сміттєзвалищі. Фото: ГУ ДСНС у Рівненській області

На Рівненщині у 2023 році з настанням тепла почастішали пожежі на стихійних сміттєзвалищах та смітниках, про це Суспільному повідомив речник ДСНС області Дмитро Мельник. За його словами, станом на кінець травня офіційно зареєстрували два випадки пожеж на стихійних звалищах та в рази більше — на невеликих смітниках. Він розповів, чому це стається та як варто реагувати людям.

— У соцмережах люди викладають відео, як нібито горять смітники. Чи багато випадків зафіксували цього року?

— На території Рівненської області наразі зареєстровано 264 офіційних сміттєзвалища, а скільки неофіційних — важко порахувати і, на жаль, вони неконтрольовані й горять. 30 травня зафіксували одразу два випадки пожеж на стихійних сміттєзвалищах. Про це повідомили громадяни, тож наші співробітники виїжджали ліквідовувати.

29 травня співробітники Служби порятунку п'ять разів виїжджали на ліквідацію загорянь сухої трави та сміття. Тому так, вже на початку літа фіксуємо такі випадки, але тримаємо ситуацію на контролі. Рятувальники наші постійно виїжджають на місця, реагують на дзвінки громадян, бачимо відео у соціальних мережах, намагаємося реагувати швидко та оперативно. Воно ж як горить, то виділяє отруйні речовини, які йдуть до населених пунктів, люди цим дихають, відповідно, можуть виникати отруєння. Тому це питання на контролі.

— Які причини займання?

— Усе залежить від температурних показників. Насамперед це самозаймання: відбувається хімічний процес горіння, на сміттєзвалищі знаходиться дуже багато скла, відповідно воно акумулює світло і виникає вогонь. Біологічний процес також сприяє самозайманню, всередині сміття відбувається процес гниття, утворюється вибухова речовина, яка горить. Якщо ці сміттєзвалища великі й тривалі (говорить загалом про сміттєві полігони,-ред), тобто декілька років там складають сміття, то там висота може сягати семи або навіть дев'ятиповерхового житлового будинку. Тому уявіть, що там робиться всередині.

Недотримання технології сортування самого сміття також сприяє виникненню пожеж. Основна проблема — це спека, понад 20° тепла. Не відкидаємо також людський фактор. На сміттєзвалищах перебуває багато безхатьків, а також людей ромської національності, які там проживають, палять і це може стати причиною пожежі.

— Чи фіксували випадки займань на офіційних сміттєзвалищах?

У цьому році ми ліквідовували дві пожежі на стихійних сміттєзвалищах, на офіційних — поки ні. До прикладу, рівненське сміттєзвалище обслуговує КАТП-1728, його охороняють, є співробітники з технікою, які слідкують за тим, щоб там не було пожеж. Коли трапляються якісь загоряння — вони оперативно їх ліквідовують. Якщо виникає пожежа і вони вже своїми силами не можуть ліквідувати, то залучають наші підрозділи на допомогу. Тому поки зареєстровані лише два випадки, де ми виїжджали.

— Чи допомагає викладене в мережу відео?

— Важливо, щоб люди насамперед не викладали відео пожеж у соціальні мережі, а одразу телефонували до Служби порятунку за номером 101 або 112 і повідомляли про це рятувальників. Адже швидке повідомлення сприяє оперативному реагуванню і ліквідації пожежі.

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок