Колишній директор ЦРУ відвідав Бучу

Колишній директор ЦРУ відвідав Бучу

Колишній директор ЦРУ відвідав Бучу
Ексдиректор ЦРУ Петреус на Київщині. Фото: Бучанська міська рада

Колишній директор ЦРУ Девід Петреус побував у Бучі на Київщині. Про це повідомила Бучанська міська рада.

Чинний генерал армії США, ветеран війни в Іраку й Афганістані був вражений військовими злочинами на окупованій росіянами території.

Втім Девід Петреус вважає, це не випадковість, а їхній спосіб ведення бойових дій. Тому кожен російський солдат, причетний до цієї війни, має бути покараним.

"Ми мусимо допомагати Україні усім, чим можемо", – зазначив він.

Генерал Петреус вперше відвідав Україну в межах 15-го Київського безпекового форуму. Під час виступу на ньому він високо оцінив готовність українських військових до опору противнику.

Що відомо про окупацію Бучі на Київщині

Російські військові на важкій техніці потрапили до Бучі зранку 27 лютого. Того ж дня ракета потрапила у житловий будинок, а міський голова Анатолій Федорук повідомив про перших загиблих.

Буча була в окупації 33 дні. Російські війська залишили місто 31 березня. Увечері 2 квітня у Міністерстві оборони офіційно повідомили, що усі населені пункти Київської області звільнили від російських військових.

Коли після звільнення Бучі журналісти та українські військові потрапили в місто — там виявили факти масових убивств, деякі тіла були просто на вулиці, деякі — зі зв'язаними за спиною руками.

Правоохоронці виявили катівню в дитячому санаторії. Крім цього, міжнародні судмедексперти встановили, що окупанти застосовували невеликі металеві дротики, які використовували ще за часів Першої світової війни для ураження піхоти. Саме вони стали причиною смерті десятків цивільних.

Попри усі докази, в Міноборони РФ стверджували, що на територіях під контролем російських ЗС не постраждав жоден місцевий житель, а фото та відео з Бучі — "постановка київського режиму для західних ЗМІ". Після цих заяв, зокрема The New York Times вивчила супутникові знімки міста і виявила, що тіла вбитих мешканців лежали на вулицях Бучі ще з середини березня, а братська могила в місті з'явилася ще 10 березня.

На початок