Три українці претендують на звання найкращих гімнастів року в Європі

Три українці претендують на звання найкращих гімнастів року в Європі

Три українці претендують на звання найкращих гімнастів року в Європі
Ілля Ковтун. Фото: Getty Images

Хто потрапив у номінації.

Європейська федерація гімнастики оголосила список претендентів на звання найкращих гімнастів та тренерів року в Європі. Список номінантів оприлюднений на сайті European Gymnastics.

Європейська гімнастика втретє вручатиме премію "Гімнаст року". У межах цієї нагороди визначаються найкращі гімнаст та гімнастка, тренер, команда та окремо виступ. Переможець у кожній номінації визначається шляхом голосування.

Хто з українців потрапив до номінацій на найкращого гімнаста року

  • Чоловіки: Ілля Ковтун (спортивна гімнастика)

У 2022 році Ілля Ковтун виграв "срібло" на Євро-2022 на паралельних брусах, а також став переможцем Кубка світу на брусах (виграв усі чотири етапи). Сезон 2022 року не був найуспішним, але European Gymnastics окремо відзначає умови, в яких перебував Ковтун: не міг потрапити додому через війну, постійно змагався на турнірах.

  • Жінки: Анастасія Курашвілі (спортивна аеробіка)

19-річна українка у 2022 році стала чемпіонкою світу зі спортивної аеробіки. Це перше "золото" на цьому турнірі в історії України. Серед списку претенденток Анастасія – єдина зі спортивної аеробіки.

  • Тренерка: Ірина Надюк (спортивна гімнастика)

"Надзвичайно впливова людина в житті своїх гімнастів, українка Ірина Надюк є однією з небагатьох тренерок найвищого рівня в чоловічій спортивній гімнастиці", – зазначається в заяві Європейської гімнастики. Ірина – особиста тренерка Іллі Ковтуна та тренерка чоловічої збірної України зі спортивної гімнастики.

Хто ще претендує на звання найкращих гімнастів

  • Чоловіки: Адем Асіл (Туреччина), Ріс Маккленаган (Ірландія) – обидва спортивна гімнастика, Даніель Балі (Угорщина) – спортивна аеробіка, Тофіг Алієв (Азербайджан) – TeamGym.
  • Жінки: Софія Рафаеллі (Італія) – художня гімнастика, Бріоні Пейдж (Велика Британія) – стрибки на батуті, Софія Ковач (Угорщина) – спортивна гімнастика, Ніколе Госсейні (Швеція) – TeamGym.

Голосування триватиме до 14 червня, після чого будуть визначені найкращі гімнасти 2022 року в Європі.

На початок