У Save Ukraine спростували заяви російських ЗМІ щодо затримання українки, яка працює у фонді

У Save Ukraine спростували заяви російських ЗМІ щодо затримання українки, яка працює у фонді

Ексклюзивно
Скриншот з відео РИА Новости
Скриншот з відео РИА Новости

У фонді Save Ukraine заявили, що оприлюднене РИА Новости відео затримання і допиту громадянки України не відповідає дійсності, а у Москві затримали жінку, яку фонд відряджав, щоб забрати похресника.

Про це у коментарі Суспільному заявили у фонді Save Ukraine.

"Затримання і допит громадянки України, яка фігурує на відео РИА Новості відбувся майже тиждень тому, коли вона в рамках місії Save Ukraine їздила забирати свого похресника та інших дітей. Цього їй зробити не вдалося", — сказали Суспільному у фонді.

У Save Ukraine також додали, що жінка не є співробітником фонду.

За словами речниці фонду Save Ukraine Ольги Єрохіної, наразі жінка перебуває у безпеці поза межами Росії. Заяву — спростування у фонді пообіцяли оприлюднити згодом.

30 травня російські ЗМІ оприлюднили відео з допитом громадянки України. Жінка була затримана у Москві. До РФ вона прибула нібито з метою оформлення опікунства над двома дітьми, які наразі знаходяться у тимчасово окупованому Генічеську.

Що відомо про викрадення Росією українських дітей

Уповноважена президента з прав дитини Дар’я Герасимчук раніше повідомила, що станом на кінець березня українській владі точно відомо про понад 19,5 тисяч дітей вивезених з ТОТ до Росії, але їх складно точно підрахувати через окупацію частини території України.

5 квітня 49 країн світу у спільній заяві засудили Росію за організацію засідання Радбезу стосовно нібито правових підстав викрадення українських дітей з тимчасово захоплених територій, йдеться у спільній заяві цих країн. Велика Британія заблокувала трансляцію виступу російської уповноваженої з прав дітей Львової-Бєлової на ресурсах ООН, закликавши її відповідати за свої дії в Гаазі.

В Офісі генпрокурора повідомили, що єдиного прозорого алгоритму чи механізму, який дає можливість повертати депортованих до Росії українських дітей, на сьогодні немає.

17 березня МКС видав ордер на арешт Путіна та Львової-Бєлової. Їх підозрюють у незаконній депортації та переміщенні українських дітей.

На початок