Понад 350 фахівців у сфері штучного інтелекту підписали лист про "вимирання від ШІ" і порівняли його з ядерною війною

Понад 350 фахівців у сфері штучного інтелекту підписали лист про "вимирання від ШІ" і порівняли його з ядерною війною

Штучний інтелект
Штучний інтелект. Associated Press

Провідні фахівці та керівники у сфері штучного інтелекту, включаючи гендиректора OpenAI Сема Альтмана, приєдналися до експертів і професорів, щоб підняти питання про "ризик вимирання від ШІ", і закликали політиків прирівняти штучний інтелект до ризиків, пов'язаних з пандеміями і ядерною війною.

Про це повідомляє Reuters.

"Зменшення ризику вимирання через ШІ має стати глобальним пріоритетом поряд з іншими ризиками суспільного масштабу, такими як пандемії та ядерна війна", —йдеться у спільному листі за підписом понад 350 фахівців, який опубліковано некомерційним Центром безпеки ШІ (CAIS).

Окрім Сема Альтмана, серед підписантів були керівники компаній DeepMind і Anthropic, а також керівники Microsoft і Google. Також серед них були Джеффрі Хінтон і Йошуа Бенгіо — двоє з трьох так званих "хрещених батьків ШІ", які отримали Премію Тьюринга 2018 року за свою роботу в галузі глибокого вивчення, і професори з різних установ: від Гарварду до китайського Університету Цінхуа.

Зазначається, що подання листа збіглось у часі із засіданням Ради з торгівлі та технологій США-ЄС у Швеції, де політики, як очікується, обговорюватимуть питання регулювання штучного інтелекту.

17 травня генеральний директор OpenAI та розробник чат-бота ChatGPT Сем Альтман закликав законодавців США до регулювання штучного інтелекту.

За даними Всесвітнього економічного форуму, протягом наступних п'яти років технології та штучний інтелект можуть скоротити 26 мільйонів робочих місць у всьому світі.

Що відомо про чат-бот ChatGPT та лабораторію OpenAI

ChatGPT (Generative Pre-trained Transformer) — чат-бот зі штучним інтелектом, розроблений OpenAI — дослідницькою лабораторією, що вивчає штучний інтелект. Серед її співвласників був Ілон Маск. Він заснував компанію у 2015 році і залишив у 2018 році.

Чат-бот може генерувати тексти на задані теми та відповідати на питання зрозумілою мовою. ChatGPT вважають найпрофесійнішим чат-ботом, але він може давати неправдиву та упереджену відповідь.

"Попри те, що ми вживаємо заходів безпеки, система може час від часу генерувати неправильну або оманливу інформацію та створювати образливий або упереджений вміст", — повідомляють в GPT.

ChatGPT представили наприкінці листопада 2022 року, за тиждень бот мав понад 1 млн користувачів. У січні 2023-го ChatGPT досяг 100 млн активних користувачів. Спочатку бот був доступний безплатно, згодом компанія заявила про запуск підписки на ChatGPT у США вартістю $20.

Розробник чат-бота заборонив деяким окремим країнам користуватися своїми сервісами відповідно накладених санкцій, тож в Росії він недоступний.

18 лютого міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров повідомив, що ChatGPT став доступний в Україні. Але програма не працюватиме на тимчасово окупованих Росією територіях України, аби нею не скористались військові РФ.

Наприкінці лютого влада Китаю заборонила місцевим технологічним компаніям пропонувати користувачам доступ до чат-бота ChatGPT у своїх сервісах.

На початок