У Світловодській громаді на Кіровоградщині відновлять роботу дитсадків, де жили переселенці

У Світловодській громаді на Кіровоградщині відновлять роботу дитсадків, де жили переселенці

У Світловодській громаді на Кіровоградщині відновлять роботу дитсадків, де жили переселенці
Фото: Суспільне Кропивницький

У Світловодську Кіровоградської області на ремонт дитсадків, де нині живуть переселенці, виділять 600 тисяч гривень, таких три. Переселенцям пропонуватимуть інше житло. Роблять це, бо не всі діти можуть відвідувати садки через те що бракує місць, розповів Суспільному міський голова Андрій Маліцький.

На території Світловодської громади 19 дитсадків. 14 з них – у місті Світловодськ. У трьох з них нині проживають 68 переселенців, розповіла заступниця міського голови Юлія Орлова. Всього в територіальній громаді майже 1400 дітей дошкільного віку. Нині 493 дитини відвідують чергові групи. "У нас багато запитів на відвідування садочків. Ми зараз збільшуємо чергові групи й плануємо відкриття. 687 дітей підуть у старшу групу і 82 у молодшу, це поки на перші два місяці. Потім будемо збільшувати".

Сказала, переселенцям пропонуватимуть інші місця для проживання. "Це будуть комунальні та дошкільні заклади, які ліквідовані були раніше. Також вільні кімнати у гуртожитках".

За словами Юлії Орлової, щоб у дитсадок після проживання в ньому людей повернулися діти, приміщення треба підготувати.

"У нас є запит від управління освіти, молоді та спорту, на суму понад 600 тисяч гривень, ці гроші плануються виділити на ремонт садочків. Найнеобхідніше – фарбування, відновлення сантехніки. В кожному закладі різні потреби".

Людей, які проживають у дитсадках, розселятимуть з 1 червня. Після ремонту, з липня планують приймати дітей.

Чому бракує дитсадків у Світловодську
Дитсадок у Світловодську. Фото: Суспільне Кропивницький

Директорка світловодського дитсадка № 18 Наталія Рижик розповіла, до повномасштабного вторгнення Росії садок відвідували 130 дітей. Після тут поселили переселенців. "Через наш заклад пройшли в середньому 130 людей – хто тимчасово, хтось місяць, хто три проживали, є ті, які проживають вже дев’ятий місяць".

Переселенка Людмила Астровська з трьома дітьми проживають у дитсадку з серпня, після евакуації з Донецької області. "Почали там бахкати, а в мене інвалідність другої групи. Боялись, тому попросили, щоб нас вивезли. Там будинок свій залишився. Нічого не знаємо. Дуже хочеться додому".

Нині у дитсадку проживають 16 переселенців. Переважно це люди, які мають інвалідність першої й другої групи та одна багатодітна родина.

За словами Наталії Рижик, нині більшість дітей вдома. "Діти, в яких батьки працюють в критичній інфраструктурі, за довідками відвідують чергові заклади, а інші в більшості вдома, з бабусями, в кожній родині своя ситуація".

Чому бракує дитсадків у Світловодській громаді на Кіровоградщині
Дитсадок у Світловодську. Фото: Суспільне Кропивницький

Мама вихованця дитсадка Тетяна Славітяк розповіла, дитсадок син не відвідує рік і три місяці. "Дитину нема з ким залишити вдома. На вулицю важко витягнути, більше в телефоні грається. В садку йому набагато цікавіше було. Чекаю, коли знову відкриється садочок".

На території Кіровоградської області є 444 дитячі садки, які відвідують майже 22 тисячі дітей. Це інформація від керівниці обласного департаменту освіти Ельзи Лещенко. У 30 дитячих садках проживають майже півсотні переселенців.

На початок