Демонтаж без попереджень? У Запоріжжі інспекція з благоустрою прибрала тротуарну плитку, яку уклала підприємниця

Демонтаж без попереджень? У Запоріжжі інспекція з благоустрою прибрала тротуарну плитку, яку уклала підприємниця

Демонтаж без попереджень? У Запоріжжі інспекція з благоустрою прибрала тротуарну плитку, яку уклала підприємниця
Лариса Сидоріна, приватна підприємниця. Фото: Facebook/ Віталій Лисенко I Суспільне Запоріжжя

У Запоріжжі приватна підприємниця Лариса Сидоріна уклала тротуарну плитку на місці майбутнього кіоску. Але за два тижні, за словами підприємниці без попередження, плитку демонтувала міська інспекція з благоустрою. Жінка каже: мала всі дозвільні документи й чому так сталося — не розуміє.

У ситуації розбиралося Суспільне.

Лариса Сидоріна з 2017 року мала кіоск, в якому торгувала овочами. На початку травня розпочала його реконструкцію: прибрала попередню споруду, а для нової — уклала тротуарну плитку. На неї витратила 110 тисяч гривень.

Втім, за 2 тижні, міська інспекція з благоустрою демонтувала плитку, не попередивши жінку.

Ділянка на якій було укладено тротуарну плитки та після демонтажу
Ділянка, на якій було укладено тротуарну плитку "до" та "після" демонтажу. Фото: Facebook/ Віталій Лисенко

За словами підприємниці, про демонтаж плитки вона дізналася 13 травня з посту директора Департаменту муніципального управління міськради Віталія Лисенка на його особистій сторінці у Facebook.

У Запоріжжі інспекція з благоустрою демонтувала щойно покладену підприємницею тротуарну плитку
Скриншот посту Віталія Лисенка щодо демонтажу на вулиці Харчовій тротуарної плитки. Фото: Facebook/ Віталій Лисенко

"Пост побачила, що плитка знесена благоустроєм, оскільки тут буде типу “наливайки” чи щось таке. Але ми тут ані пивом, ані сигаретами ніколи не торгували. Тільки овочами. Завантажили плитку екскаватором. Люди, які тут живуть, бачили, як це все відбувалося", — розповідає Лариса Сидоріна.

Раніше, 11 травня, пост про виявлення порушників у Запоріжжі був розміщений у Facebook на сторінці Інспекції з благоустрою Запорізької міської ради. Серед фото є локація, де укладають тротуарну плитку на місці кіоску Лариси Сидоріної.

у Запоріжжі інспекція з благоустрою демонтувала щойно покладену підприємницею тротуарну плитку
Скриншот посту Інспекції з благоустрою Запорізької міської ради. Фото: Facebook/Інспекції з благоустрою Запорізької міської ради

Лариса Сидоріна вважає демонтаж плитки безпідставним, тому викликала поліцію:

"Поліція сказала: оскільки є пост у Фейсбуці, що це забрав благоустрій разом із КП “ЕЛУАШ” , тобто відомо, що плитка в благоустрої, — тут немає складу злочину".

На думку підприємниці, її повинні були, щонайменше, попередити та надати якийсь термін для виправлення недоліків.

"Жодних усних чи письмових попереджень про демонтаж моєї тротуарної плитки я не отримувала", — наголошує Лариса Сидоріна.
Витратила 110 тис гривень на плитку, яку демонтувала інспекція з благоустрою
Лариса Сидоріна. Фото: Суспільне Запоріжжя

Володимир Голіщев — адвокат Лариси Сидоріної — каже, що для вкладання плитки його підзахисна має всі дозвільні документи. А саме:

  • Чинний паспорт прив’язки, де, на плані, передбачене вкладання тротуарної плитки;
  • договір оренди землі, який наразі діє.
Витратила 110 тис гривень на плитку, яку демонтувала інспекція з благоустрою
Володимир Голіщев. Фото: Суспільне Запоріжжя

Володимир Голіщев каже: в діях посадових осіб Інспекції з благоустрою та Віталія Лисенка є склад злочину.

Тому Лариса Сидоріна та її адвокат із письмовою скаргою звернулися до Інспекції з благоустрою, секретаря міськради Анатолія Куртєва та підприємства "ЕЛУАШ". Також написали заяву до поліції щодо вчинення кримінальних правопорушень Віталієм Лисенком, начальником Інспекції з благоустрою та іншими невстановленими особами.

Речниця Нацполіції в області Анна Ткаченко зазначила: за цим фактом розпочали перевірку.

Витратила 110 тис гривень на плитку, яку демонтувала інспекція з благоустрою
Місце, де має бути кіоск Лариси Сидоріної. Фото: Суспільне Запоріжжя

За словами Віталія Лисенка — директора Департаменту муніципального управління міськради, якому підпорядковується Інспекція з благоустрою — укладати тротуарну плитку на землі комунальної власності можна, отримавши відповідний дозвіл. Але такого документу підприємниця не мала:

"Проводились незаконні земляні роботи з облаштування тротуарної плитки. Напередодні була перевірка Інспекцією з благоустрою, складений адміністративний протокол і надано попередження про термінове зупинення робіт. Пані Лариса не зробила нічого, окрім того, що їй подовжили паспорт прив'язки. Проігнорувала вимоги інспекції з благоустрою, протокол про адміністративні правопорушення".

Витратила 110 тис гривень на плитку, яку демонтувала інспекція з благоустрою
Віталій Лисенко, директор Департаменту муніципального управління міськради. Фото: Суспільне Запоріжжя
"Хочу зазначити, що дуже цікава ситуація, коли підприємці спілкуються з представниками відповідної адміністрації, Департаменту чи установи не напряму, а спілкуються через журналістів, через Фейсбук і через незрозумілі адвокатські запити і все інше.”

Щодо протоколу про адміністративні правопорушення, адвокат підприємниці Володимир Голіщев каже: про цей протокол дізналися тільки після того, як плитку демонтували:

"Нам стало відомо 10 травня. Був складений протокол співробітниками Інспекції з благоустрою. Цей протокол буде розглядатися 6 червня цього року в адміністративній комісії при виконкомі Запорізької міської ради. Ми вважаємо, що демонтувати плитку Інспекція з благоустрою мала право тільки, коли б адміністративна комісія при виконкомі вже розглянула цей протокол і винесла якесь своє рішення".

Наразі пані Лариса та її адвокат планують озвучити свою позицію під час засідання адміністративної комісії та чекають на результати перевірки від правоохоронців.

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram

На початок