Міняли цигарки на цукерки: у Полтаві провели акцію до Всесвітнього дня без тютюну

Міняли цигарки на цукерки: у Полтаві провели акцію до Всесвітнього дня без тютюну

Міняли цигарки на цукерки: у Полтаві провели акцію до Всесвітнього дня без тютюну
Фото: Суспільне Полтава

У Полтаві провели просвітницьку акцію напередодні Всесвітнього дня без тютюну. Охочі, зокрема, могли безплатно зробити флюорографію, отримати тести на ВІЛ/СНІД, а також обміняти цигарку на цукерку. Про це Суспільному розповіла організаторка акції Олена Стрілець.

Обстежити, зокрема, легені можна було у Полтаві у парку Незалежності впродовж двох годин. Це робили в рамках просвітницької акції, яку влаштували напередодні Всесвітнього дня без тютюну. Його відзначають 31 травня, каже Олена Стрілець.

У Полтаві провели акцію до Всесвітнього дня без тютюну
Міняли цигарки на цукерки у Полтаві. Фото: Суспільне Полтава

"Ми пропонуємо полтавцям, молоді міста пройти флюроографічне обстеження, також окремо обміняти тютюнові вироби на цукерки і отримати оральний тест для самотестування вдома на ВІЛ/СНІД, засоби захисту та інформаційно-роздаткові матеріали", — каже організаторка акції Олена Стрілець.

"Більшість хвороб, які виникають в легенях, це завдяки тому, що люди, або мають такі звички неправильні, або куріння. Ви самі знаєте, що куріння, як цигарку ви розпалюєте, температура підвищується до таких критеріїв, що вони обпалюють бронхи. Виникають різні запалення, виникають різні подразнення", — говорить директор Полтавського обласного протитуберкульозного диспансеру Володимир Печериця.

Міняли цигарки на цукерки: у Полтаві провели акцію до Всесвітнього дня без тютюну
У Полтаві провели акцію до Всесвітнього дня без тютюну. Фото: Суспільне Полтава

Долучився до акції полтавець Віталій Назаренко. Палить чоловік близько семи років.

" Задумуюсь кожен день, але подобається палити і тому не хочу кидати поки. Я просто йшов повз, дивлюсь автобус стоїть. Сказали, що можна безкоштовно просвітити легені. Я й просвітив. Мені сказали, що я здоровий, ось папірець", — каже житель Полтави Віталій Назаренко.

"Зміни цигарку на цукерку. Ми охоче залучали полтавців. Підходили, пропонували, щоб вони нам пожертвували одну сигарету. Метою нашої акції було, щоб хоча б на одну сигарету в день наш полтавець скурить менше і підніме собі настрій та цукор у крові", — каже голова волонтерського загону "Єдність" Полтавського медуніверситету Єлена Ющенко.

Як розповіла Олена Стрілець, долучитись до акції могли усі охочі. Її організувала міська рада. За дві години обстеження пройшли близько пів сотні полтавців.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок