У Львові зводять кампус для підлітків-сиріт

У Львові зводять кампус для підлітків-сиріт

У Львові зводять кампус для підлітків-сиріт
Ремонтні роботи у майбутньому кампусі для підлітків-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Фото: Суспільне Львів

У Львові створюють кампус для підлітків-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Установа буде комунальною, там зможуть проживати студенти коледжів та університетів, які не мають власної домівки. Про це Суспільному розповів в.о. керівника управління "Службі у справах дітей" Володимир Фридак.

В осередку "Спільнота" зможуть проживати підлітки від 16 до 23 років, які навчаються у коледжах чи університетах та не мають домівки, пояснює виконувач обов'язків керівника міського управління Служба у справах дітей Володимир Фридрак.

"Зараз в нас на обліку 521 дитина-сирота і дитина, позбавлена батьківського піклування. З них — 91% дітей влаштовані у сімейні форми виховання. І 9% дітей, які перебувають у закладах інституційного догляду, на жаль. Ми працюємо над тим, щоб влаштувати їх у сімейні форми, але статистика говорить за себе. Тому є потреба у малому груповому будинку", — каже в.о. керівника управління "Службі у справах дітей" Володимир Фридак.

У Львові створюють кампус для підлітків-сиріт та дітей
Фото: Суспільне Львів

Обов’язковою умовою для проживання у кампусі буде навчання на денній формі.

"Ідея цього будинку — підготувати дітей до дорослого життя. Крім комфортних умов для проживання, вони будуть отримувати можливість для розвитку. Вони будуть мати можливість навчатись фінансової грамотності, займатися постійно з психологами і особисто зростати", — додає Володимир Фридак.

У Львові створюють кампус для підлітків-сиріт та дітей
В.о. керівника управління "Службі у справах дітей" Володимир Фридак. Фото: Суспільне Львів

Простір "Спільнота" створюють у партнерстві з благодійним фондом "Рідні".

"Благодійний фонд "Рідні" передав приміщення для облаштування простору "Спільнота". Зараз фондом проводиться ремонт та облаштування цього приміщення. У спільноті проживатимуть 20 талановитих резидентів з числа вмотивованої молоді і підлітків", — каже представник благодійного фонду Тарас Косар.

Кампус облаштовують в одному зі спальних районів Львова. За словами Володимира Фридрака, відкрити його планують у вересні 2023 року.

На початок