На Кіровоградщині житлові субсидії призначатимуть військовим та полоненим

На Кіровоградщині житлові субсидії призначатимуть військовим та полоненим

На Кіровоградщині житлові субсидії призначатимуть військовим та полоненим
Центр надання адміністративних послуг у Кропивницькому. Фото: Суспільне Кропивницький

Відбулися зміни у порядку призначення субсидій, розповіла Суспільному заступниця начальника Пенсійного фонду в Кіровоградській області Олена Романченко. Основні — субсидію призначатимуть військовополоненим та військовим і працівникам силових структур, які воюють.

Держава надає людям субсидії та пільги, щоб допомогти громадянам сплачувати за житлово-комунальні послуги.

У чому різниця між субсидією та пільгою

Субсидія – вид адресної державної соціальної допомоги для людей, які не можуть самотужки сплачувати за житлово-комунальні послуги. Субсидія призначається людям, у яких низькі доходи.

Пільга – це встановлена законодавством підтримка деяких категорій: наприклад, учасників бойових дій, людей з інвалідністю, чорнобильців. Тобто цей вид виплат базується не на матеріальному стані людей.

Кабмін розширив коло осіб, які мають право на субсидію, ухваливши постанову Кабінету Міністрів України від 18.04.2023 № 340. Відбулися зміни у порядку призначення житлових субсидій тим, у кого взагалі відсутні доходи. Раніше це були люди, які перебували в місцях позбавлення або обмеження волі. Відтепер до цієї категорії додали тих, хто не менш як місяць перебував у полоні, і це підтверджується документами.

Раніше під час призначення житлової субсидії до середньомісячного сукупного доходу не брались доходи людей, які брали участь у проведенні АТО та ООС. Відтепер цей пункт доповнили словами: "які беруть (брали) безпосередню участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії РФ". Мова йде про військовослужбовців та працівників силових структур.

З'явилась можливість надавати відомості про людину, яка зареєстрована за певною адресою, але там не проживає. Раніше передбачалося лише фактичне місце проживання. При цьому субсидія може призначатися тільки за одним місцем проживання людини – зареєстрованим, задекларованим або фактичним.

Строк, який надається для виправлення помилки в заяві або декларації на час хвороби заявника відтепер подовжили на час хвороби заявника, але не довше ніж до дня закінчення опалювального або неопалювального сезону.

З'явилось зобов’язання протягом 30 календарних днів інформувати пенсійний фонд про те, що член сім’ї перебував за кордоном більш як 60 днів в періоді, за який враховуються доходи.

За даними Олени Романченко, субсидію в неопалювальний період на Кіровоградщині отримують майже 70 тисяч людей.

На початок