"Наступний — Маріуполь". Кириленко про створення військових адміністрацій на Донеччині

"Наступний — Маріуполь". Кириленко про створення військових адміністрацій на Донеччині

"Наступний — Маріуполь". Кириленко про створення військових адміністрацій на Донеччині
Очільник Донецької ВЦА Павло Кириленко, фото: Єлизавета Серватинська / Суспільне

Маріупольська військова адміністрація, а також військові адміністрації в населених пунктах Маріупольського району будуть створені найближчим часом. Про це заявив начальник Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко на брифінгу 30 травня.

Відповідаючи на питання про створення військових адміністрації тимчасово окупованих населених пунктів регіону, Кириленко зауважив, що зараз йде відбір кандидатів на посади начальників ВА. Саме начальник обласної військової адміністрації дає подання президенту на створення адміністрації та призначення її керівника.

"Вона (військова адміністрація у Маріуполі — ред.) буде введена, максимально швидко, наскільки буде пройдена вся необхідна процедура. Але фокус йде на створенні військових адміністрацій по Маріупольському району в цілому", — повідомив начальник Донецької ОВА.

Кириленко нагадав, що у всіх громадах на підконтрольній Україні частині Донецької області вже введені військові адміністрації, в більшості їх очолили мери ти голови громад.

Маріупольська міська рада: сесія та бюджет

Мером Маріуполя є Вадим Бойченко. В березні 2023 року Маріупольська міська рада намагалась зібрати сесію — першу за час повномасштабного вторгнення, аби прийняти процесуальне рішення щодо подальших засідань в режимі онлайн. Це б дозволило депутатам приймати рішення, які в першу чергу стосуються бюджету: затвердити бюджет міста на 2023 рік, розподіляти кошти на міські програми. Проте сесія не відбулась.

Тоді, напередодні спроби зібрати депутатів на сесію, звернення групи депутатів Маріупольської міськради до начальника ОВА щодо створення військової адміністрації публікував у себе на сторінці Facebook Дмитро Забавін.

"З метою негайного вирішення питань соціального захисту, реалізації культурних, гуманітарних потреб маріупольців, оперативної реалізації комплексної програми підтримки ЗСУ, правоохоронних органів та у зв'язку з неможливістю проведення легітимної сесії Маріупольської міської ради, належної участі депутатів у прийнятті рішень, а також з метою запобігання участі у роботі міської ради — депутатів від проросійської партії ОПЗЖ, просимо Вас: направити Президенту України подання з пропозицією "Про створення Військової адміністрації Маріуполя", — йшлося у зверненні.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок