Жителі двох прикарпатських сіл протестують проти приєднання до Тисменицької ОТГ

Жителі двох прикарпатських сіл протестують проти приєднання до Тисменицької ОТГ

Жителі двох прикарпатських сіл протестують проти приєднання до Тисменицької ОТГ
Суспільне Карпати

Близько 200 жителів Липівки та Студинця, що на Івано-Франківщині, протестують проти приєднання до Тисменицької ОТГ. Люди стверджують, що у селах ніхто не проводив громадські слухання щодо приєднання і їхньою думкою не цікавився.

иавпкцауА
иавпкцауА. Суспільне Карпати

Жителі хочуть приєднатися до Івано-Франківської об'єднаної територіальної громади.

Василь Винник проживає у Липівці. Чоловік прийшов на зібрання, бо не підтримує приєднання свого населеного пункту до Тисменицької об’єднаної територіальної громади.

"Ніхто ніколи не питав, куди люди хочуть входити, у яку громаду. Позакулісно все вирішили. Значить було комусь це вигідно. Вигідно тим, хто вважає себе депутатом, і в тому числі голові, який сьогодні не з’явився. Ну що це за голова, що не з’явився на збір села? Секретарку і отця виставив на посміховисько", - каже Василь Винник.

Світлана Кіт із села Студинець. Жінка розповідає, що дізналася недавно про те, що сільська рада на своїй сесії приєднала їх до Тисменицької ОТГ.

"Ми телефонували до голови. Поставили йому запитання, куди ми приєднані. Він сказав, що до Тисменицької ОТГ. Спитали: "Чому без нашого відома?" Він відповів, що було в центрі оголошення, але оскільки ми не цікавимося, то не знали, бо йшло по телевізору, радіо, мобільних телефонах", - каже Світлана Кіт.

Під час мітингу селяни обрали голову та секретаря зборів, щоб можна було скласти протокол зборів.

иавпкцауА
иавпкцауА. Суспільне Карпати

За словами депутата сільської ради Василя Дутчака, спочатку громади планували приєднати до Чернієва, але Черніїв минулого року увійшов в Івано-Франківську ОТГ. Тому було ухвалене рішення проголосувати за Тисменицю.

Чоловік каже, що готовий вислухати людей і посприяти: "Я хочу чути вашу думку. Хочете Франківськ - буде. Якщо є можливість іти до міста, то голосуйте і йдемо".

До слова, на сесії, під час якої розглядали питання про приєднання до Тисменицької ОТГ, Василь Дутчак голосував "за".

Рішення щодо приєднання було прийняте в 2018-му році. Тоді, за словами Василя Дутчака, не було інших варіантів. Над питанням увійти до Івано-Франківської ОТГ тоді думали, але для цього потрібно ще було рішення двох сусідніх сіл - Братківців та Чернієва.

Жителі двох прикарпатських сіл протестують проти приєднання до Тисменицької ОТГ
Жителі двох прикарпатських сіл протестують проти приєднання до Тисменицької ОТГ. Суспільне Карпати

Сусіди на той час ще не вирішили, до якої ОТГ хочуть. Тоді, каже, що своїм виборцям повідомив про таке рішення сільської ради. Хтось був задоволений, а хтось - ні.

"Про перспективу тоді ніхто не думав. Хотіли бути хоч у якійсь ОТГ, бо могли залишитися за бортом", - каже депутат.

Сільський голова до протестувальників не вийшов. Секретарка Липівської сільської ради Оксана Попович від коментарів на камеру відмовилася, проте під час зборів села повідомила наступне: "З Тисменицької ОТГ нам прийшов лист про добровільне об’єднання. Ми дали згоду, бо з Франківська лист не приходив".

Наприкінці мітингу вирішили зібрати підписи жителів, щоб з'ясувати, їхню думку щодо приєднання. Опитуватимуть людей депутат та людина, яка була присутня на зібранні, щоб уникнути маніпуляцій.

Також люди звертатимуться до Руслана Марцінківа, щоб доєднатися до Івано-Франківської ОТГ .

Авторка: Галина Марійчин

Вибір редакції

На початок