Каладзе: Коли Грузія буде в ЄС, тоді ми прийматимемо рішення, які відповідають загальноєвропейським інтересам

Каладзе: Коли Грузія буде в ЄС, тоді ми прийматимемо рішення, які відповідають загальноєвропейським інтересам

ЗМІ
Каха Каладзе
Мер Тбілісі Каха Каладзе. Фото: УНІАН

Генеральний секретар керівної партії Грузії "Грузинська мрія" та мер Тбілісі Каха Каладзе заявив, що влада не вважає обов'язковим узгоджувати політику країни з зовнішньополітичною лінією ЄС, доки Грузія не є членом євроспільноти.

Про це повідомляє Грузия-Online.

За словами Кахи Каладзе, Грузія не приєднується до санкцій, а питання про доцільність авіасполучення з РФ стоятиме на порядку денному після того, як Грузія стане членом ЄС.

Він додав, що коли Грузія стане членом Євросоюзу, "ми прийматимемо рішення, які відповідають загальноєвропейським інтересам".

"Грузія поки що не є членом ЄС. Ми незалежна, суверенна країна, яка прагне Європи й бажає євроінтеграції. Коли ми матимемо статус, і ми станемо країною-членом Євросоюзу, звичайно, прийматимемо рішення, які відповідають спільним інтересам", — наголосив Каха Каладзе.

23 червня 2022 року Європейська Рада на саміті у Брюсселі ухвалила рішення про надання Україні статусу кандидата в Європейський Союз, але відмовила Грузії. Також статус кандидата було надано Молдові.

Що відомо про скасування РФ візового режиму і відновлення авіасполучення

Президент РФ Володимир Путін видав указ, яким скасував візовий режим для громадян Грузії. Також Путін зняв заборону для російських авіакомпаній на польоти до Грузії.

Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі назвала неприйнятним скасування візового режиму з боку Росії й заявила, що вимагає проведення засідання Ради безпеки з цього приводу. Вона зауважила, що скасування Росією візового режиму та відновлення прямого авіасполучення — це провокація, яка спричинить бурхливу реакцію громадськості.

Ввечері 10 травня у Тбілісі біля будівлі Міністерства закордонних справ Грузії розпочалась акція протесту проти поновлення прямого авіасполучення з Росією.

Заступниця міністра економіки Грузії Маріам Кврівішвілі заявила, що Грузія дозволить прямі рейси російським авіакомпаніям, які не перебувають під санкціями.

Водночас Сполучені Штати попередили Тбілісі про запровадження санкцій у разі відновлення прямого авіасполучення між Росією та Грузією.

МЗС України назвало рішення президента РФ Володимира Путіна щодо скасування російських віз для грузинських громадян та відновлення прямого авіасполучення політичною компенсацією за відмову чинної грузинської влади запровадити санкції проти РФ через вторгнення в Україну.

15 травня декілька авіакомпаній звернулися до Агентства цивільної авіації Грузії за дозволом розпочати регулярні польоти до Росії.

19 травня у міжнародному аеропорту Тбілісі приземлився перший після чотирирічної перерви прямий рейс із Москви. Російська авіакомпанія "Азимут" планує літати до грузинської столиці й назад сім разів на тиждень, а з 20 травня літатиме ще і грузинська авіакомпанія Georgian Airlines. На тлі відновлення авіасполучення між Росією та Грузією в аеропорту та біля нього розпочалися акції протесту.

Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі виступила з екстреним брифінгом щодо поновлення авіасполучення з Росією компанією Georgian Airways та візиту в країну членів сім'ї міністра закордонних справ РФ Сергія Лаврова. Вона викликала обурення через дії уряду та закликала бойкотувати авіакомпанію.

29 травня 27 послів країн ЄС, акредитованих у Грузії під час зустрічі з віцепрем'єром, міністром економіки Грузії Леваном Давіташвілі оголосили йому демарш через відновлення авіасполучення між і Москвою і Тбілісі.

З 8 липня 2019 року Путін своїм указом заборонив літати в Грузію російським авіакомпаніям. Туроператорам і агентам рекомендували не продавати путівки в цю країну. Тоді ж набуло чинності рішення Мінтрансу РФ про припинення польотів грузинських авіакомпаній до Росії.

На початок