"Доступна вода". Депутати миколаївської міської ради не прийняли програму

"Доступна вода". Депутати миколаївської міської ради не прийняли програму

"Доступна вода". Депутати миколаївської міської ради не прийняли програму
Станція видачі води "Миколаївоблтеплоенерго". Миколаїв, травень, 2023 року. Фото: Ніна Булах/Суспільне Миколаїв

Депутати Миколаївської міської ради 30 травня під час сесії не проголосували за проєкт рішення програми "Доступна вода". Проєкт підготував департамент житлово-комунального господарства. Відповідно до розробленого документа, на обслуговування, утримання та ремонт систем зворотного осмосу очищення води з бюджету міста запропоновано виділити 37,6 мільйона гривень.

Про це під час сесії розповів перший заступник директора департаменту житлово–комунального господарства Миколаївської міської ради Ігор Набатов.

Із присутніх 32-х депутатів "за" проголосували 20, утримались – 11, "проти" – 0, всього у голосуванні взяв участь 31 депутат.

За словами Ігоря Набатова, протягом 2022 року донори, партнери доставляли до міста системи очищення зворотного осмосу різної ємності в якості гуманітарної допомоги. Станом на 30 травня всі системи очищення встановлені на території соціальних об’єктів, в адміністративних будівлях.

"Система очищення недовговічна. Є необхідність міняти фільтри з урахуванням того, що водозабір здійснюється як з водопровідної мережі, а вода там невідповідної якості, так зі свердловин, що протягом 2022 року бурили у Миколаєві. На період дії воєнного стану та надзвичайної ситуації техногенного характеру, що у місті із водою, питна вода буде видаватися безкоштовно. Це передбачено "Правилами користування системи водоочищення", — сказав Ігор Набатов.

На обслуговування, утримання та ремонт систем очищення води запропоновано виділити 37,6 мільйона гривень. Ця сума розрахована на обслуговування 145 установок. Визначені три балансоутримувачі систем: ОКП "Миколаївоблтеплоенерго", управління охорони здоров’я, комунальне підприємство ДЕЗ "Пілот".

"У витратах, закладених в загальну суму, вартість електроенергії, води, водовідведення, фільтрів системи очищення. Сума вираховувалась на рік. Враховуючи, що вже пів року минуло, то запропонована сума буде ще меншою у бюджетному запиті", — сказав Ігор Набатов.

Голова комісії з питань прав людини Олена Кісельова запропонувала додати до переліку співвиконавців програми громадські організації та об’єднання.

"Окрім трьох зазначених у програмі, додати неприбуткові громадські організації та об’єднання, що мають у власному користуванні системи очищення води і свердловини не індивідуального типу, та надають безкоштовно жителям міста питну воду. Ці об’єднання були у найскладніший період першими, що видавали воду. Так ми урівняємо у правах всіх суб’єктів – надавачів води", — сказала депутатка.

За словами голови комісії з питань житлово-комунального господарства, комунальної власності Дмитра Іванова, програму "Доступна вода" потрібно доопрацювати, врахувати варіанти зменшення вартості.

"Пропоную перерахувати економію. Сума завищена, на одну точку видачі води приблизно 250 тисяч гривень — це багато. У будинках, де ми встановили установки, платять за воду 50 гривень за кубометр, 30 гривень віддаємо водоканалу, а на 20 гривень міняємо фільтри, мембрани", — наголосив депутат.

Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич сказав, що в бюджеті міста сума на утримання установок очищення води ще не закладена.

"Пропонується, що сума буде витрачатися за фактом ремонту. В кінці року будемо бачити, чи не вистачає грошей, чи залишаються зайві, ми побачимо звіт з виконання програми", — розповів очільник міста.

За словами міського голови, питання про затвердження програми виносять на обговорення сесії міської ради вже двічі.

"Прошу департамент житлово-комунального господарства продовжити роботу над програмою, надати інформацію на комісії із запропонованою правкою. Якщо ми не зможемо фінансувати ці системи, вони будуть зупинені. Ваше натискання кнопок — це не просто відповідальність політична, а фізична і фактична за видачу води в місті Миколаєві", — сказав Олександр Сєнкевич.

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок