Реабілітація психічно хворих - шлях до їхньої інтеграції в соціумі

Реабілітація психічно хворих - шлях до їхньої інтеграції в соціумі

Реабілітація психічно хворих - шлях до їхньої інтеграції в соціумі pro-palliativ.ru

Реабілітація психічно хворих - шлях до їхньої інтеграції в соціумі. На цьому наголосила в ефірі програми “Тема дня” на телеканалі UA:Дніпро завідувачка психоневрологічного відділення КЗ "Дніпропетровська обласна клінічна лікарня ім. І.І. Мечникова" Світлана Мороз.

Перебування пацієнтів тривалий час в закритих медзакладах - сумна практика. Психіатрія має вийти з відособленості.

За словами завідувачки психоневрологічного відділення потрібно займатися не тільки лікуванням таких хворих, а і їх реабілітацією, як це роблять за кордоном.

“Згідно німецького законодавства великі фірми мають брати до себе на роботу таких людей. В Германії психічно хворі завдяки реабілітації можуть заробляти до 1000 євро на місяць, їздити зі своїми соціальними робітниками відпочивати. Навіть якщо така людина сама не може адаптуватися в соціумі, то там існують так звані гуртожитки для психічно хворих. В нас вони називаються будинками-інтернатами, але це теж не зовсім та історія”, – говорить Світлана Мороз – завідувачка психоневрологічного відділення лікарня ім. Мечникова.

Світлана Мороз підкреслює, що важливо дотримуватися рівних умов та прав, як для хворого терапевтичного відділення, так і для психічно хворих пацієнтів.

“При правильному лікуванні і доброму підході лікаря до пацієнта, завжди можна інтегрувати таку людину до життя в соціумі”, – говорить Світлана Мороз – завідувачка психоневрологічного відділення лікарня ім. Мечникова.

У 2017 році Кабінет Міністрів України ухвалив Концепцію розвитку охорони психічного здоров’я до 2030 року. Основна мета – надання психіатричної допомоги буде на амбулаторному лікуванні, а не на лікуванні у стаціонарах.

Що відомо

  • На Дніпропетровщині діє 10 психоневрологічних інтернатів системи соціального захисту населення. У них перебуває 2 340 осіб (1000 жінок і 1340 чоловіків). Крім цього, є два психоневрологічні відділення в геріатричних пансіонатах. Розраховані вони на 200 місць.
  • У фільмі «Сто років ізоляції: що приховує українська психіатрія?» виробництва Суспільного показали Стародобровільський психоневрологічний інтернат, що знаходиться в Широківському районі Дніпропетровщини. Заклад розраховано на 306 осіб. В інтернаті перебувають тільки чоловіки.

Читайте також

  • У Стародобровільському психоневрологічному інтернаті на Дніпропетровщині 15 років не було психіатра
  • Сто років ізоляції. Яких змін потребує психіатрична система в Україні
  • Життя з психічними розладами: інтернати та диспансери в умовах реформи

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди