Лінгафонні кабінети у школах на Черкащині: чи задоволені учні та вчителі

Лінгафонні кабінети у школах на Черкащині: чи задоволені учні та вчителі

Лінгафонні кабінети у школах на Черкащині: чи задоволені учні та вчителі
Суспільне: Черкаси

Протягом 2022-2023 навчального року ще у трьох школах Тальнівської громади з'явилося мультимедійне обладнання для лінгафонних кабінетів. За його допомоги учні краще освоюють іноземні мови, розповіла Суспільному начальниця відділу освіти, молоді та спорту громади Раїса Карман.

Загалом із 2016-го року, коли утворили об’єднану громаду, із 18 шкіл такими кабінетами забезпечили сім. Це вдалося реалізувати завдяки залишкам освітньої субвенції.

Світлана Петренко викладає іноземну мову у лінгафонному класі двадцять років у школі. Розповіла: рада такому оновленню.

"Лінгафонний кабінет створює оптимальні умови для опановування мови. Дитина може послухати, можна прокрутити запис декілька разів прослухати. Ще є функція дитина може сама, наприклад, текст прочитати, записати, потім прослухати".

Лінгафонні класи на Черкащині
Суспільне: Черкаси

Інформацію цікавіше дізнаватися на уроках, переглядаючи відео, погодилася тринадцятирічна Леся Мазенко:

"Мені стало дуже цікаво, тому що набагато легше працювати за ноутбуком, ніж за книгою".

Школа цьогоріч отримала 11 ноутбуків, інтерактивну дошку та мультимедійний проєктор. І хоч працюють тут уже місяць, кабінет потребує ще доустаткування. Його зроблять до початку наступного навчального року, розповів директор Валентин Нишпора:

"Потрібно буде міняти шкільні меблі у кабінеті англійської мови. Буде поточний ремонт".

Лінгафонні класи на Черкащині
Суспільне: Черкаси

А от у Тальнівській школі №1 лінгафонний кабінет діє з 2021-го. Навчання із застосуванням інтерактивних технологій цікавіше, пояснив чотирнадцятирічний Артем Ковтун:

"Рівень моєї англійської став вищим, бо стало легше навчатися".

Тринадцятирічна Анастасія Каплюшна розповіла: виконувати завдання з англійської в ноутбуці значно швидше.

"Нам дають вправи на уроці, ми їх виконуємо, це дуже легко, і вправи легкі. На екрані показують хто зробив, підіймають руки і вчитель бачить", — пояснила вона.

Це полегшує роботу і вчителям, зазначив Олег Доманіцький. Йому залишається лише підготувати тести, завдання чи відео.

"Працювати стало значно легше, значно цікавіше, ми маємо більше можливостей, ніж мали до цього. Діти мають можливість слухати носіїв мови, дивитись відео, а Я можу увімкнути у себе на комп’ютері відео чи аудіо, і вони автоматично вже це дивляться чи слухають".

Лінгафонні класи в Тальному
Суспільне: Черкаси

У школі навчається 565 учнів. Іноземну мову тут вивчають з першого класу. Тому такі кабінети потрібні, пояснила директорка Ольга Голота:

"Кабінет відповідає НУШ, тому що він акцентує на вільному володінні англійської мови і найкращим навичкам аудіювання і також підготовки учнів, випускників наших до ЗНО і мультитесту".

За словами начальниці відділу освіти, молоді та спорту Тальнівської міськради Раїси Карман, обладнання закупили для тих шкіл, у яких навчається найбільше дітей у громаді:

"Спочатку забезпечили школу, де навчається 700 дітей, потім іншу школу, де їх 500, потім — де 200. Цьогоріч ми отримали ще три лінгафонні кабінети, це десь близько трохи більше мільйона гривень. Закупівля лінгафонних кабінетів — це програма природничо-математичного циклу, реалізують її за кошти залишку освітньої субвенції. Але останні два роки спрямовувалися і кошти міського бюджету".

Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

На початок