РФ піде на переговори, лише якщо виграє війну — Боррель

РФ піде на переговори, лише якщо виграє війну — Боррель

РФ піде на переговори, лише якщо виграє війну — Боррель
Глава європейської дипломатії Жозеп Боррель під час виступу у Європейському парламенті у Стразбурзі, 18 квітня 2023 рік, фото: AP

Росія погодиться на перемовини з Україною щодо припинення своєї агресії лише в тому разі, якщо виграє війну.

Про це під час Global RCE Conference заявив високий представник Європейського Союзу із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель.

"Я бачу явний намір Росії виграти війну. Росія не піде на переговори, якщо не виграє війну", — зазначив посадовець.

Він додав, що Україна та Росія продовжують посилювати свої збройні сили, при цьому кількість солдатів РФ, залучених у війну, він оцінив у 300 тисяч людей.

"Я спостерігаю зосередження військ з обох сторін. Путін зібрав там понад 300 тисяч людей — удвічі більше, ніж було, коли він розпочав вторгнення", — підкреслив Боррель.

За його словами, щоденні обстріли України, вбивства цивільного населення і знищення інфраструктури є частиною російського плану.

"Боюсь, що все це точно не відбувається випадково і без плану, і нам треба бути готовими до продовження конфлікту, а отже, продовжувати допомагати Україні, тому що якщо ми їй не допоможемо, Україна не зможе захистити саму себе", — зауважив посадовець.

Європейський чиновник також виступив проти тих, хто критикує військову допомогу Заходу Україні.

"Вони казали: "Ні, ні, ні, ні, жодних танків Leopard, інакше Росія розсердиться", і їх нарешті відправили. Потім те ж саме сталося з ракетами Patriot. "Ні, ні, ні, жодних Patriot, це спровокує ескалацію війни". Врешті-решт їх відправили. Потім були літаки F-16. На цей момент ми їх не дали, але ми їх дамо", — наголосив Жозеп Боррель.

На початок