Дев'ять років тому на Донеччині російські окупанти збили гелікоптер — загинули 12 людей

Дев'ять років тому на Донеччині російські окупанти збили гелікоптер — загинули 12 людей

День пам'яті збитого гелікоптера на Донеччині
Військові вшанування пам'яті загиблого екіпажу під Слов'янськом кружляючи на такомуж гелікоптері, 29 травня 2020 року. Фото: Донецької ОВА

29 травня 2023 року дев'ять років тому на Донеччині був збитий гелікоптер, загинули 11 бійців спецпідрозділу МВС та гвардійців та генерал-майор Сергій Кульчицький.

Того дня близько 12:30 борт повертався з завдання в зоні бойових дій на четвертому блок-посту на горі Карачун та був обстріляний російськими окупантами з ПЗРК.

"Екіпаж "Борту 16", боровся до останнього, намагаючись здійснити аварійну посадку. Проте, внаслідок падіння вибухнули баки з пальним. Старший лейтенант, штурман екіпажу Олександр Макеєнко залишився живим та у тяжкому стані був доправлений до харківської лікарні", — йдеться у повідомленні Донецької ОВА.

Серед загиблих був генерал-майор Сергій Кульчицький – начальник управління бойової та спеціальної підготовки Головного управління Національної гвардії України, який став першим за всю історію незалежності України генералом, який загинув під час виконання службових обов'язків. Він був бойовим офіцером, навесні 2014 року брав участь у створенні першого добровольчого підрозділу, сформованого із активістів Самооборони Євромайдану - 1-го резервного батальйону НГУ.

У липні 2014 року з солдатів 1-го і 2-го резервних батальйонів НГУ сформували батальйон оперативного призначення. В 2016 році батальон отримав звання ім'я Героя України генерал-майора Сергія Кульчицького.

На честь екіпажу біля гори Карачун на трасі між Краматорськом та Слов’янськом відкрили меморіал.

Як вшановували пам'ять загиблих в 2021 році

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок