У Кропивницькому відкриють 37 пришкільних таборів. Чим займатимуть дітей та як вони харчуватимуться

У Кропивницькому відкриють 37 пришкільних таборів. Чим займатимуть дітей та як вони харчуватимуться

У Кропивницькому відкриють 37 пришкільних таборів. Чим займатимуть дітей та як вони харчуватимуться
Фото: Суспільне Кропивницький

У Кропивницькому з 1 червня відкриють 37 пришкільних таборів відпочинку. Востаннє вони працювали чотири роки тому, до того, як почався спалах коронавірусу. Тоді замість таборів у школах організували гуртки. Чим займатимуть дітей та як вони харчуватимуться?

Керівниця управління освіти міськради Лариса Костенко розповіла, діти можуть відвідувати табір не за місцем навчання. "Якщо це питання адміністрація школи не вирішує, звертайтеся в управління освіти", – порадила вона.

У ліцеї природничих наук до відкриття табору готуватися почали два тижні тому, говорить начальниця табору Ірина Орлова. Можуть прийняти 400 дітей – саме на таку кількість розраховане укриття.

Нині виявили бажання перебувати в таборі 270 дітей. Діти з початкової школи матимуть одноразове харчування, розповідає Ірина Орлова: "Початкова школа більше направлена на розваги, бесіди, активний відпочинок дітей. Старша школа направлена на гурткову роботу".

Діти початкової школи у таборі будуть з 09:00 до 14:00, старші – до 12:00.

Мама першокласника Наталія Аврахова вважає такі табори корисними: "Або дитина сидить сама вдома в гаджеті, незрозуміло чим займається, то це чудовий варіант провести час в спілкуванні й в активному відпочинку".

Мама другокласниці Інна Файнман каже, є певні моменти, які не подобаються батькам учнів: "По-перше, це наявність обіду при роботі табору до 13-ї або до 12-ї години, оскільки за це треба платити, а часто діти це не їдять і відмовитися від цього неможливо. Було б гарно, якби це можна було робити за вибором батьків. Друге, мабуть логічніше зробити якусь чергову одну групу в цьому таборі для того, щоб позбавити батьків величезних проблем про те, куди подіти дитину і як її забрати о 12-й чи 13-й.

Понад чотири години може працювати табір, який організовуватиме харчування, розповіла начальниця управління освіти Лариса Костенко. Таких з 37-ми 11. Решта, без харчування, працюватимуть не більше чотирьох годин.

"В 11 закладах можуть організувати харчування, бо у них відкривали групи продовженого дня у квітні, тобто налагодили роботу їдалень. В інших закладах їдальні ще не відновлені, тому що коли було дистанційне і змішане навчання, наші їдальні позакривалися, і працівники або знайшли роботу, або були переведені на інші посади", – пояснила Лариса Костенко.

Харчування у таборах — це обід, розповідає керівниця управління. Його вартість – 40 гривень на день. В ліцеї природничих наук мають двотижневе меню для дітей, які будуть відвідувати табір, розповіла медсестра з дієтичного харчування Василина Романова.

У Кропивницькому відкриють 37 пришкільних таборів. Чим займатимуть дітей та як вони харчуватимуться
Обід у шкільному таборі ліцею природничих наук Кропивницького. Фото: Суспільне Кропивницький

"Овочі — помідори, огірки, зелена цибуля, також морква, буряк, картопля. Фрукти — мандарини, апельсини, банани, груші, яблука. Для обіду для овочів нормою є 100 грамів кожен день, так само для фруктів. М'ясо два рази в тиждень, по 70 грамів готової страви, супи — по 250 грамів".

Для прикладу, у перший день роботи табору обід буде таким: борщ, каша булгур з морквою, хек тушкований в томаті з овочами, цільнозерновий хліб, чай, фрукти.

Зі слів керівниці управління освіти, діти пільгових категорії харчуватимуться безкоштовно. Це діти-сироти, без батьківського піклування, з багатодітних та малозабезпечених сімей, з інвалідністю, діти військових, переселенці, діти, які постраждали внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів, діти, один з батьків яких загинув чи пропав безвісти під час бойових дій. Для їх харчування з міського бюджету виділили 521 тисячу гривень.

Говорить, в пришкільних закладах відпочинку зможуть прийняти до трьох тисяч дітей. Працюватимуть вони від двох тижнів до місяця. Це залежатиме від рішення школи після опитування батьків.

На початок