Жителька Миколаєва чекає на повернення чоловіка з полону

Жителька Миколаєва чекає на повернення чоловіка з полону

Жителька Миколаєва чекає на повернення чоловіка з полону
Ірина разом з сином. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

Жителька Миколаєва Ірина понад рік чекає на повернення свого чоловіка, військовослужбовця 36-ї окремої бригади морської піхоти, з полону.

Ірина розповіла кореспондентам Суспільного про те, що ускладнює її очікування та як вона намагається пришвидшити повернення коханого.

Чоловік Ірини ніс військову службу ще до початку повномасштабної війни. Жінка так і не змогла змиритися з тим, що чоловік військовий і ризикує життям.

"Це дуже важко. Зрозуміють дружини військових. Коли почалося повномасштабне вторгнення — це був великий стрес, це був страх за нього, але він мені завжди казав: "Хто, як не я?". І він мені казав, що він повинен захищати країну. Я тільки у 2022 році зрозуміла, наскільки він мав рацію і що це дійсно важливо — захищати країну", — розповіла Ірина.

дружина полоненого
Ірина, дружина військовополоненого. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

За словами Ірини, у квітні 2022 року її чоловік, військовослужбовець 36-ї окремої бригади морської піхоти, потрапив до полону на заводі Ілліча у Маріуполі.

"Дізналась, що він у полоні — мені зателефонували із Національного інформативного бюро, сказали, що російська сторона-агресор його підтвердили, Координаційний штаб, СБУ підтвердили, що він знаходиться в полоні", — говорить жінка.

Рік для Ірини був надважким, розповідає Ірина. Через декілька місяців після сповіщення про полон, у серпні 2022 року жінка дізналася, що має онкологічне захворювання.

"Як я прожила цей рік? Можна сказати, що я не жила. Я просто існую, виховую дитину і чекаю чоловіка додому. Я захворіла на онкологію, лікуюся зараз і сподіваюсь, що все буде добре і я чоловіка дочекаюсь", — сказала Ірина.

дружина полоненого
Ірина в Консультаційному центрі при Координаційному штабі. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

Більше ніж рік Ірина намагається пришвидшити повернення чоловіка додому, адже понад усе про це мріє.

"Важко в очікуванні, але робимо зі свої сторони усе можливе, звернулися до Національного бюро, до поліції, до СБУ, до ГУР, до Лубінця по правах людини, до Офісу Президента. Надавали відповіді мені всі, всі роблять усе можливе, аби повернути наших захисників додому", — розповіла жінка.

"Сили — це мій чоловік, це моя дитина. В мене найголовніша мрія — дочекатися свого чоловіка, я хочу жити заради них, я хочу жити у вільній Україні. Я хочу ростити дитину і бачити як він росте, я хочу бачити як він ходить до школи".

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок