Будівництво підстанції для Авангарду у Рівному: аудитори виявили порушень на майже 29 млн грн

Будівництво підстанції для Авангарду у Рівному: аудитори виявили порушень на майже 29 млн грн

Доповнено
Будівництво підстанції для Авангарду у Рівному: аудитори виявили порушень на майже 29 млн грн
Фото: Суспільне Рівне

Рівненське УКБ закупило роботи з будівництва трансформаторної підстанції для стадіону Авангард з порушеннями на 28,7 млн грн — такі результати перевірки закупівель рівненськими аудиторами. Про це 24 травня повідомили на сайті Держаудитслужби з посиланням на пресслужбу управління Західного офісу. В УКБ та міськраді Суспільному отримати коментарів не вдалось. У прокуратурі зазначили, що посадовці висновки ревізії оскаржують.

Рівненські аудитори перевіряли закупівлі міського управління капітального будівництва. Порушення вони виявили у закупівлі робіт із будівництва інженерних мереж електропостачання по стадіону Авангард у Рівному, йдеться у повідомленні.

"За відсутності потреби у збільшенні потужності наявних інженерних мереж електропостачання до розрахунку потреби в бюджетних асигнуваннях для підготовки до опалювального сезону комунального закладу "Стадіон Авангард" необґрунтовано включено витрати на будівництво та підключення трансформаторної підстанції до об’єкта незавершеного будівництва", — пояснили у пресслужбі управління Західного офісу Держаудитслужби в Рівненській області.

Управлінню містобудування, як головному розпоряднику коштів міського бюджету, надали недостовірну інформацію і документи, зазначили в Держаудитслужбі. Відтак, УКБ отримало зайвих 28,7 млн грн з бюджету. Витратили їх на цілі, що не відповідають бюджетним призначенням, установленим рішенням про місцевий бюджет.

"За нецільове використання бюджетних коштів та порушення бюджетного законодавства керівнику об’єкта контролю направлена вимога про повернення бюджетних коштів до відповідного бюджету та попередження про неналежне виконання бюджетного законодавства", — йдеться у повідомленні.

Аудитори також застосували санкції — зупинення операції на рахунку УКБ. Матеріали ревізії передали в Рівненську окружну прокуратуру.

Суспільне звернулося за коментарями у пресслужбу Рівненської обласної прокуратури, а також в УКБ та міськраду. Начальник управління Володимир Ляшук поки не відповів на дзвінки журналістів, а мер Олександр Третяк сказав, що поки не готовий коментувати цю ситуацію.

Доповнено 15:50

УКБ наразі оскаржує висновки ревізії в суді. Відтак прокуратура вживатиме заходів реагування після рішення суду, зазначила Суспільному речниця обласної прокуратури Оксана Жужельська.

Що цьому передувало

У листопаді 2022 року Суспільне повідомляло, що Рівнераду просили виділити майже 30 млн грн, аби збудувати електромережі та підстанції для стадіону Авангард. В УКБ тоді пояснили, що насамперед це потрібно, аби взимку в умовах можливого блекауту будівлі новозбудованої спортарени можна було забезпечити теплом, а відтак не допустити пошкоджень як приміщень, так і техніки.

Керівник проєкту генпідрядної організації Фіалка Андрій Конашко та головний інженер УКБ Рівного Анатолій Матвійчук 18 листопада повідомили про проєкт, який передбачає фінансування у 29,7 млн грн. Основною причиною та необхідністю виділити гроші якнайшвидше називали потребу опалювати приміщення з обладнанням і меблями.

Як йдеться у рішенні Рівнеради від 23 листопада 2022 року, на це депутати виділили 29 755 570 грн.

Згідно з договором, укладеним 13 грудня 2022 року між УКБ і ПВКФ Фіалка, оприлюдненим на Prozorro, роботи мали виконати до 25 грудня 2022 року.

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок