Виправдовував збройну агресію: вінничанина підозрюють у підтримці РФ

Виправдовував збройну агресію: вінничанина підозрюють у підтримці РФ

Виправдовував збройну агресію: вінничанина підозрюють у підтримці РФ
Працівники СБУ та підозрюваний у підтримці РФ вінничанин. Фото: Управління СБУ у Вінницькій області

66-річного вінничанина підозрюють у підтримці РФ. Чоловік виправдовував збройну агресію проти України. Працівники СБУ повідомили йому про підозру за трьома статтями та передали матеріали до суду. Про це повідомляють на Facebook-сторінці Управління СБУ.

Досудовим розслідуванням встановлено, що 66-ти вінничанин — випускник воєнного училища у російському Свердловську. У забороненій соцмережі він відкрито підтримував прокремлівські погляди та схвалював збройну агресію РФ, висловлював сподівання, що російська армія переможе та закликав її захопити Україну.

Експертизи засвідчили, що антиукраїнські матеріали чоловіка містять публічні заклики до зміни меж території України, агітацію до агресивної війни та виправдовування збройної агресії РФ проти України.

Слідчі СБУ повідомили вінничанину про підозри за трьома статтями Кримінального кодексу України: ч. 1 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України); ст. 436 (пропаганда війни); ч. 2 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії РФ проти України, глорифікація її учасників).

Обвинувальний акт скерували до суду. Чоловіку загрожує позбавлення волі на строк до п’яти років з конфіскацією майна або без такої.

На початок