Новоприбулі пацієнти психоневрологічних відділень лікуються за власний рахунок

Новоприбулі пацієнти психоневрологічних відділень лікуються за власний рахунок

Новоприбулі пацієнти психоневрологічних відділень лікуються за власний рахунок mr-7.ru

Люди, які тільки захворіли, до отримання інвалідності мають лікуватися за власний рахунок. Про це в ефірі програми «Тема дня» на телеканалі UA:Дніпро розповів завідувач відділом Дніпропетровської клінічної лікарні з надання психіатричної допомоги обласної ради (лікарня на Ігрені) Яків Варшавський.

Терапія коштує дорого і доступна не всім.

“Наші хворі не можуть придбати собі наші ліки, які їм необхідні, якщо у них немає коштів для існування, якщо вони не мають ще права на інвалідність. Але разом із тим мають приймати підтримуюче лікування. Зараз, коли більшість підприємств зачинено, проблема дуже серйозна”, – говорить Яків Варшавський – завідувач відділом Дніпропетровської клінічної лікарні з надання психіатричної допомоги.

Про високу вартість ліків для людей з психічними розладами говорить і завідувачка психоневрологічного відділення КЗ "Дніпропетровська обласна клінічна лікарня ім. І.І. Мечникова" Світлана Мороз.

“Найякісніші препарати, які застосовують в психіатрії дуже дорого коштують. І вони не внесені до національного переліку ліків. Тому використовувати їх через службу НСЗУ (Національна служба здоров’я України) ми не можемо. Хворі самі мають купувати ці ліки”, – говорить Світлана Мороз – завідувачка психоневрологічного відділення лікарні ім. Мечникова".

Водночас, зазначає Світлана Мороз, є альтернатива дорогим препаратам.

“Якщо пацієнти не можуть придбати собі ліки, вони завжди можуть дати згоду на участь у клінічних дослідженнях. І таким чином отримати доступ до останніх досягнень психіатрії. Психоневрологічне відділення лікарні ім. Мечникова вже 20 років є центром міжнародних клінічних досліджень. Їх відбулося вже більше ста”, – говорить Світлана Мороз – завідувачка психоневрологічного відділення лікарні ім. Мечникова".

Що відомо

  • У 2017 році Кабінет Міністрів України ухвалив Концепцію розвитку охорони психічного здоров’я до 2030 року, аби створити цілісну систему охорону психічного здоров’я з ефективними маршрутами для пацієнта.
  • На Дніпропетровщині діє 10 психоневрологічних інтернатів системи соціального захисту населення. У них перебуває 2 340 осіб (1000 жінок і 1340 чоловіків). Крім цього, є два психоневрологічні відділення в геріатричних пансіонатах. Розраховані вони на 200 місць.
  • У фільмі «Сто років ізоляції: що приховує українська психіатрія?» виробництва Суспільного показали Стародобровільський психоневрологічний інтернат, що знаходиться в Широківському районі Дніпропетровщини. Заклад розраховано на 306 осіб. В інтернаті перебувають тільки чоловіки.

Читайте також

  • У Стародобровільському психоневрологічному інтернаті на Дніпропетровщині 15 років не було психіатра
  • Сто років ізоляції. Яких змін потребує психіатрична система в Україні
  • Життя з психічними розладами: інтернати та диспансери в умовах реформи

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди