Пригожин підриває авторитет Путіна, бо не отримав нагороду "за Бахмут" — ISW

Пригожин підриває авторитет Путіна, бо не отримав нагороду "за Бахмут" — ISW

Пригожин підриває авторитет Путіна, бо не отримав нагороду "за Бахмут" — ISW
Власник ПВК "Вагнер" Євген Пригожин, фото: Getty Images

Засновник ПВК "Вагнер" Євген Пригожин непрямо підірвав авторитет режиму Володимира Путіна, критикуючи бюрократичну машину в РФ. Це, імовірно, пов'язане з образою на те, що не отримав нагороду за "захоплення" Бахмута.

Про це йдеться у звіті американського інституту вивченні війни.

Пригожин прокоментував заборону російськими державними ЗМІ будь-яких дискусій про сили "Вагнера". За його словами, неназвані російські бюрократи лише виграють від такої цензури найближчим часом, від 1 до 3 місяців, перш ніж "народ почне чинити опір і ненавидіти бюрократів".

Пригожин заявив, що російські чиновники змогли б насолодитися своєю історичною здатністю цензурувати російське суспільство, якби Росія не почала війну в Україні.

Він також порадив неназваному чиновнику: "Якщо ви починаєте війну, будь ласка, майте характер, волю і сталеві яйця — і тільки тоді ви зможете чогось досягти". Пригожин натякнув, що досягнення реальних досягнень дозволить чиновнику не брехати про будівництво нових будинків, станцій метро та мостів, щоб мати гарний вигляд.

"Коментарі Пригожина, ймовірно, спрямовані проти Путіна, якого російські державні ЗМІ регулярно зображують як лідера, який щохвилинно займається невеликими інфраструктурними проєктами та життям простих росіян. Раніше Путін проводив щорічні багатогодинні "Прямі лінії" з виборцями, під час яких він часто відповідав на запити, які найкраще підходять, наприклад, для місцевої влади", — йдеться у звіті.

В інституті припускають, що Пригожин нападає на Путіна за те, що той не дав Пригожину якусь обіцяну винагороду за захоплення Бахмута.

Що відомо про участь ПВК "Вагнер" у війні проти України та використання ув'язнених

Бойовики "Вагнера" вели тривалий виснажливий бій з українськими силами, перед тим, як вони зайняли місто Соледар і зараз беруть участь у штурмі Бахмута та навколишніх сіл.

Центр національного спротиву повідомив, що росіяни кидають в бій бійців ПВК "Вагнер", яких Євгеній Пригожин завербував у російських в’язницях. Загалом окупанти завербували 23 тисячі ув’язнених, яких використовують при штурмі як "гарматне м’ясо"

З ув’язнених формують штурмові загони, при штурмі використовують аеророзвідку, завдяки яким командири груп спостерігають за діями "підлеглих". При цьому, ці втрати не деморалізують ПВК "Вагнер", адже кваліфікований особовий склад й керівництво не бере участь в штурмі, зазначили в ЦНС.

26 січня 2023 року США визнали "ПВК Вагнера" транснаціональною злочинною організацією.

У лютому лейбористи закликали Велику Британію наслідувати приклад США і назвати ПВК "Вагнер" терористичною групою, звинувативши її у вчиненні "жахливих звірств".

Європейський Союз 13 квітня запровадив санкції проти приватної військової компанії "Вагнер", яка бере активну участь у війні Росії проти України, а також проти компанії РІА ФАН, яка належить власнику ПВК Євгену Пригожину.

Нижня палата парламенту Франції 9 травня проголосувала за визнання приватної військової компанії "Вагнер" терористичною організацією.

На початок