В ОПУ відбулася зустріч з військово-політичним керівництвом Нідерландів: про що говорили

В ОПУ відбулася зустріч з військово-політичним керівництвом Нідерландів: про що говорили

В ОПУ відбулася зустріч з військово-політичним керівництвом Нідерландів: про що говорили
Фото: Офіс президента України

В Офісі президента відбулась онлайн-зустріч із військово-політичним керівництвом Нідерландів, основною темою якої стало зміцнення обороноздатності України.

Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.

"За дорученням президента України та з метою координації виконання домовленостей, досягнутих Володимиром Зеленським під час його візиту до Королівства Нідерланди, керівник Офісу глави держави Андрій Єрмак разом з іншими представниками Офісу та уряду провів планову зустріч у форматі відеоконференції з делегацією Нідерландів на чолі з радником прем’єр-міністра цієї країни з питань зовнішньої політики та оборони Джеффрі ван Льовеном", — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що з української сторони у зустрічі також взяли участь заступники керівника Офісу президента Роман Машовець, Ігор Жовква, Андрій Сибіга, заступник міністра закордонних справ Євген Перебийніс, перший заступник міністра оборони України, генерал-лейтенант Олександр Павлюк, заступник міністра оборони Олександр Поліщук, заступник міністра з питань стратегічних галузей промисловості України Сергій Боєв та інші посадовці. При цьому головною темою розмови було посилення оборонних спроможностей України.

Андрій Єрмак від імені президента подякував Нідерландам за солідарність і допомогу з перших днів повномасштабної агресії Росії.

"Цінуємо вашу дієву, активну, вкрай вагому підтримку України. Підтримку нашого суверенітету та територіальної цілісності. Ми ніколи цього не забудемо", – сказав він.

Єрмак також відзначив лідерство Нідерландів у створенні авіаційної коаліції, що сформувалася завдяки рішенням, ухваленим під час візиту президента Володимира Зеленського на саміт G7 у японській Хіросімі, а також на готовності до імплементації запропонованої Україною формули миру.

Також Офіс президента провів для делегації Нідерландів брифінг з питань безпеки.

"Радника прем’єр-міністра Нідерландів та його колег було детально поінформовано про поточні виклики, які стоять перед Україною через вторгнення РФ, актуальну ситуацію на фронті, дії російських окупантів, триваючі ракетні атаки Росії на цивільну інфраструктуру та українських громадян", — зазначається в дописі.

Окрім того, нідерландській стороні розповіли про потреби Сил оборони України для протистояння російській агресії та майбутні кроки щодо деокупації українських територій. Особливу увагу приділили обговоренню шляхів прискорення постачання оборонної допомоги та пріоритетності в потребах для української армії.

На початок