Життя Харкова та області у фото: 22-28 травня

Життя Харкова та області у фото: 22-28 травня

Життя Харкова та області у фото: 22-28 травня
Тарілка з зображенням пам'ятника Шевченку у Харкові. Харківщина, Дементіївка, травень 2023 року. Фото: Суспільне Харків/Олександр Ставицький

Пошуки дворічної Віолетти, відновлення інфраструктури, життя в деокупованих населених пунктах та мініекопарк на Салтівці — яким був тиждень, дивіться у підбірці Суспільне Харків.

Пошуки дворічної дитини зі Скрипаїв

Дворічна Віолетта зникла 23 травня о 19:00 з подвір'я домоволодіння у селі Скрипаї Слобожанської громади. Віолетту знайшли за 8-10 кілометрів від дому. На тілі дівчинки були подряпини від гілок, але серйозних поранень не було. Дитину шпиталізували.

зникнення віолетти мужичук
У селі Скрипаї на Харківщині розшукують зниклу дитину двох років. 25 травня, 2023. Фото: Суспільне Харків

Відновлення мосту у Харківській області

На південному сході Харківщині дорожники відновлюють міст, який двічі підривали: спершу українські військові, щоб затримати просування російських окупантів, згодом — самі загарбники під час відходу. Міст витримуватиме удвічі більшу вагу та матиме освітлення. Точне місце просять не називати через близькість лінії фронту.

міст харківська область
На Харківщині відновлюють зруйнований міст, травень 2023 року. Фото: Суспільне Харків/Олена Клименко

Життя та відновлення Барвінкового

Дві третини міста Барвінкового на Харківщині розбили росіяни під час боїв за сусідній Ізюм, на капітальне відновлення будівель у громади немає коштів, а інвестори не вкладають гроші у місто, яке розташоване за 70 кілометрів від Бахмута, каже міський голова Барвінкового Олександр Бало. За його словами, по місту з населенням у 10 тисяч російські військові били протягом семи місяців касетними снарядами. Як зараз живе побите Барвінкове — матеріал Суспільне Харків.

Барвінкове Харківської області
Наслідки російських обстрілів Барвінкового, Харківська область, травень 2023 року. Фото: Юлія Токар/Суспільне Харків

Лозівський Палац культури відновлять

У Лозовій відновлять Палац культури, зруйнований під час ракетного удару 20 травня минулого року: проєктанти зробили висновок, що відбудова можлива.

палац культури лозова
Палац культури у Лозовій, травень 2023 рік. Фото: Суспільне Харків

Єдина жителька деокупованої Дементіївки

Віра Чернуха живе у селі Дементіївка Харківського району за п’ять кілометрів від російського кордону: жінка ночує в літній кухні, готує на газу від балона, по воду ходить до колодязя. Вона єдина, хто повернувся у нерозміноване село після деокупації. Нині садить город між вирвами та розбирає завали після обстрілів на подвір’ї.

Як живуть у Дементіївці
Віра Чернуха — єдина жителька деокупованої прикордонної Дементіївки. Харківщина, травень 2023 року. Фото: Суспільне Харків/Дмитро Гребінник

У селі Гусарівці на Харківщині слідчі понад рік шукають тіла чотирьох місцевих жителів

Четверо чоловіків зникли під час окупації села Гусарівка у березні 2022 року. Це були селяни, які поверталися з ферми, де годували корів. Слідчі понад рік шукають їхні тіла, адже за версією правоохоронців, чоловіків розстріляли російські окупанти та спалили в одному з погребів.

Гусарівка зниклі селяни
У Гусарівці шукають тіла зниклих під час окупації селян, 24 травня 2023 року. Фото: Суспільне Харків

Мініекопарк на Салтівці

Харків’янин Мушвіг Агаєв у дворі багатоповерхівки на Салтівці встановив птахівню і висадив кущі й квіти на місці вирви. Спочатку в мініекопарку було шість голубів, яких попросив пригледіти мобілізований брат Мушвіга, а нині — вже близько 50 різних птахів. Подивитися на них приходить малеча з сусідніх дворів.

мініекопарк на салтівці
Харків'янин влаштував мініекопарк у дворі на Салтівці. Травень 2023 року. Фото: Микита Ольховський/Суспільне Харків

Литовський лікар Скрімантас Крункайтіс допомагає жителям деокупованих територій

Литовський медик Скрімантас Крункайтіс лікує жителів деокупованих населених пунктів Харківської області. Це вже другий його візит до України: торік він працював на Київщині. Для того, щоб допомагати українцям, Скрімантас взяв відпустку на роботі.

Скрімантас Крункайтіс
Скрімантас Крункайтіс, лікар з Литви, Малі Проходи, травень 2023 року. Фото: Олена Клименко/Суспільне Харків

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

На початок