Як засмагати безпечно та не нашкодити собі на сонці: поради від одеської лікарки

Як засмагати безпечно та не нашкодити собі на сонці: поради від одеської лікарки

Ексклюзивно
Як засмагати безпечно та не нашкодити собі на сонці: поради від одеської лікарки
Жінка на пляжі. Фото ілюстративне: pexels

Цьогорічне літо в Україні за прогнозами синоптиків буде одним з найспекотніших. За оцінкою Національного управління океанічних і атмосферних досліджень, середня температура повітря може бути на 1-2˚С вищою за норму. Аномальну спеку прогнозують і кліматологи Європейської космічної агенції.

Як засмагати та насолоджуватись промінням сонця безпечно у марафоні "Суспільне. Спротив" розповіла керівниця Центру первинної медико-санітарної допомоги №3 в Одесі Олена Колоденко.

Ранкові та вечерні години

Олена Колоденко пояснює, що засмага — це захисника реакція організму на надмірне сонячне випромінювання. Тому ніжитись сонцем варто у "безпечні" години: зранку (до 10:00) та увечері (після 17:00).

Під час прогулянок тіло краще прикривати легкими натуральними тканинами. Найголовніше убезпечити голову, зауважує лікарка:

"Голова є центром терморегуляції. Надмірне тепло створює проблеми. Починаються процеси, які призводять до перегріву організму та небажаних наслідків: втрати свідомості, та навіть невідкладної медичної допомоги”.

Надмірна засмага у "небезпечні" години може викликати опіки шкіри, алергічні реакції на сонце та провокувати розвиток онкологічних захворювань, пояснює Колоденко.

Кому варто користуватись кремами з SPF

Керівниця центру первинної меддопомоги зазначає, найкращий захист для тіла — натуральні тканини. Креми з SPFSun protection factor — фактор захисту від сонця.також захищають шкіру від сонця. Для людей з білішою шкірою Колоденко рекомендує крем з максимальним захистом.

"Чим біліша шкіра, тим вона чутливіша. Тим більше небезпеку несуть сонячні проміння. Тому звичайно їм рекомендуємо максимальний захист. Для шиї та обличчя — це може бути фактор захисту 60. Для рук — менший", — зазначила фахівчиня.

Окремо Олена Колоденко розповіла про небезпеку перебування на сонці дітей:

"Небажано перебувати на сонці у дуже спекотні години на вулиці. Якщо так трапилось, то обов'язково у дитини має бути головний убір, пляшечка з водою, одяг з легких, натуральних тканин. І все-таки краще перебувати у тіні, а не під прямими променями сонця".

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок