У Тернополі Червоний Хрест роздав переселенцям корм для домашніх улюбленців

У Тернополі Червоний Хрест роздав переселенцям корм для домашніх улюбленців

У Тернополі Червоний Хрест роздав переселенцям корм для домашніх улюбленців
Суспільне Тернопіль

У Тернополі волонтери Товариства Червоного Хреста України роздавали корм для домашніх улюбленців внутрішньо переміщених людей. Таку допомогу могли отримати близько півтори сотні переселенців, розповіла Суспільному заступниця голови обласної організації Товариства Червоного Хреста Лариса Сахарова.

Едварду породи "цвергпінчер" – 4 роки. Його власниця Світлана Вишневська рік тому переїхала з Харкова. Жінка каже, всю дорогу до Тернополя Едвард їх охороняв.

"Нікому не давав зайти до машини, це охоронна собака, вона виконує свої функції. В Харкові йому було важко, віг дуже боявся вибухів, а зараз він повністю соціалізований. Ми його привезли з Донбасу, з Краматорська, а сам він харківський. Він найулюбленіший, найкращий, для кожного собачника – собака його найкраща і найулюбленіша тварина. Це член родини".

Цвергпінчер
Цвергпінчер Едвард. Суспільне Тернопіль

Біля міського стадіону з 10 ранку вишикувалося дві черги. Волонтери роздавали корм для собак і котів.

"Собаки – це дуже дороге задоволення, та й коти. Але наші люди не кинули своїх улюбленців. А ми ще поділимося з нашими харківськими друзями і їм подаруночок відішлемо", – каже Світлана Вишневська.

Корм для собак і котів
Переселенцям роздали корм для собак і котів. Суспільне Тернопіль

Окрім корму також можна було отримати наповнювач туалетів для тварин, краплі від кліщів та бліх. Проєктний координатор Національного Комітету Червоного Хреста України Олексій Орищенко каже, завдяки міжнародному благодійному фонду закупили наразі 130 тонн такої допомоги.

Червоний Хрест Олексій Орищенко
Олексій Орищенко. Суспільне Тернопіль

"Тернопіль вже 7 локація, яку ми запустили і поволі запускаємо інші локації. Ініціатива походила від нашого партнера, нашого донора HSI. Це міжнародна організація, яка опікується допомогою тваринам. Часто людям не вистачає грошей, щоб себе прогодувати, а тут ще й тварину треба годувати. І наша головна мета в цій програмі – уникнути ситуацій, в якій людина і улюбленець розлучаються, тому що людина вже не може піклуватися про цього улюбленця".

Білий кіт
Один з котів, якого взяв з собою господар. Суспільне Тернопіль

На початку квітня минулого року Валентині Герасимовій вдалося виїхати з-під обстрілів з Маріуполя до Тернополя. На руках в неї 10-річна Лала.

Жінка з собакою
Валентина Герасимова з собакою Лалою. Суспільне Тернопіль

Жінка розповідає, ось так на руках тримала її всю дорогу з Маріуполя.

"Вона була поранена, я витягла тоненький уламок. Мені її подарували, вона була ще маленькою. Розумна, все розуміє. Корм я їй купляю, на день десь 13-14 гривень йде. Сухий корм вона не дуже їсть. Я їй даю те, що сама їм, але вона дуже перебірлива. Понюхає, дивитися і "каже ні".

Заступниця голови Тернопільської обласної організації Товариства Червоного Хреста України Лариса Сахарова каже, допомогти з кормом для тварин приблизно 150-м переселенцям.

заступниця голови обласної організації Товариства Червоного Хреста Лариса Сахарова
Лариса Сахарова. Суспільне Тернопіль

"Кормів є достатньо. Мало лоточків є. Ми людей просимо, щоб вони не переживали, це не остання акція", – розповіла жінка.

Читайте також

На початок